۳۲ میلیمتر بارندگی در آبادان/ مقاوم سازی مسیر رودخانه بهنمشیر

خورنا: معاون عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان گفت: کل مسیر حاشیه رودخانه بهنمشیر برای جلوگیری از سرریز شدن آب در شهرستان پایش و مقاوم سازی شده است.

شهاب صدیقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس در آبادان اظهار کرد: مقاوم سازی حاشیه رودخانه بهنمشیر از روز گذشته توسط دستگاه‌های اجرایی شهرستان آبادان مورد پایش قرار گرفته و مقاوم سازی شده است.

وی افزود: پمپاژ آب‌های ورودی حاصل از بارندگی نیز همچنان توسط پمپ‌های موجود در شهرستان آبادان در حال انجام بوده اما با توجه به حجم وسیع بارندگی خروجی پمپاژ آب توسط پمپ‌های آب به سختی صورت می‌گیرد.

معاون عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان با اشاره به آب گرفتگی بعضی از مناطق شهرستان گفت: منطقه ۳۰ متری ذوالفقاری و میدان طیب دچار آب گرفتگی‌های پراکنده شده که با حضور دستگاه‌های اجرایی مربوطه این مشکل تا بعداز ظهر امروز برطرف می‌شود.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در خصوص آب گرفتگی نقطه مرکزی شهر مانند خیابان امام بیان کرد: آب گرفتگی منطقه مرکزی خیابان امام شهرستان به سبب گرفتگی فاضلاب با پسماندها و زباله‌های شهری است.

صدیقی در ادامه با اشاره به مقدار بارندگی در شبانه روز گذشته اضافه کرد: حجم بالای بارندگی در شبانه روز گذشته که در حدود ۳۲ میلی متر بوده حجم خروجی آب پمپ‌های شهرستان را با مشکل مواجه کرده زیرا ورودی آب بسیار زیاد است.

معاون عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان آبادان در پایان گفت: در حال حاضر هیچ یک از مناطق مسکونی شهر آبادان با خاموشی برق مواجه نبوده و حجم بارندگی به اندازه‌ای نیست که شهروندان احتیاج به استفاده از کیسه‌های شنی برای کنترل آب ورودی در مناطق مسکونی داشته باشند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *