امسال ۱.۵ میلیون واحد مسکن مهر کشور افتتاح می‌شود

خورنا: وزیر راه و شهرسازی از افتتاح ۱.۵ میلیون واحد مسکن مهر در بافت فرسوده، شهرهای زیر و بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت شهری و روستایی تا پایان سال جاری در کشور خبر داد.

به گزاش خبرگزاری فارس از رودبار، علی نیکزاد پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۴ میلیون و ۱۲۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور در حال ساخت است، اظهار کرد: در سال‌های گذشته حدود یک‌میلیون و ۶۷۰ هزار واحد مسکن شهری و روستایی در کشور افتتاح شد.

وی ادامه داد: قصد داریم امسال تعداد ۱.۵ میلیون واحد مسکن مهر در بافت فرسوده، شهرهای زیر ۲۵ هزار و بالای ۲۵ هزار نفر و در شهر و روستاها افتتاح کنیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: اگر این اتفاق مهم انجام شود تعداد ۹۸۰ هزار واحد مسکن مهر شهری و روستایی برای سال آینده باقی می‌ماند.

*افتتاح ۶۲ هزار واحد مسکن گیلان در سال جاری

وی جمعیت گیلان را طبق سرشماری سال ۸۵ تعداد ۲ میلیون و ۴۰۴ هزار نفر عنوان کرد و گفت: این جمعیت در قالب ۶۷۰ هزار خانوار و ۶۷۰ هزار واحد مسکونی است.

نیکزاد با بیان اینکه تعداد ۱۶۷ هزار واحد مسکونی در دولت نهم و دهم در شهرها و روستاهای گیلان در حال احداث است، ابراز کرد: ۳۰ درصد مجموع مسکن موجود در گیلان در دولت نهم و دهم ساخته شده و قصد داریم تا پایان عمر دولت دهم تعداد واحدهای  مذکور را به پایان برسانیم.

وی به افتتاح ۶۸ هزار واحد شهری و روستایی در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: امسال می‌خواهیم ۶۲ هزار واحد مسکن شهری، روستایی، بافت فرسوده و خودمالک را در گیلان افتتاح کنیم و در این صورت ۳۷ هزار واحد برای سال آینده باقی می‌ماند.

مقام عالی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بالغ بر ۱۲ هزار واحد مسکونی در بخش شهری و روستایی گیلان تاکنون افتتاح شده است، بیان کرد: تعداد ۵۰ هزار واحد باقی‌مانده است.

وی بزرگ‌ترین سایت مسکن مهر گیلان را در رشت عنوان کرد و یادآور شد: بالغ بر ۳۰ هزار واحد مسکن مهر در رشت در دست ساخت است.

*بررسی موضوع افزایش نرخ اقلام ساختمانی در کشور

نیکزاد درباره افزایش نرخ کالای ساختمانی ابراز کرد: یک گروه کارشناسی موضوع افزایش نرخ اقلام ساختمانی را بررسی می‌کند.

وی اضافه کرد: واحدهای مسکونی که در مرحله اسکلت‌بندی، سفت‌کاری و نازک‌کاری هستند تلاش می‌شود در موعد مقرر به پایان برسند.

*استاندار گیلان مشکل انتقالی‌های تهران به استان را برطرف کند

وزیر راه و شهرسازی به مشکل کارمندان انتقالی از تهران به گیلان اشاره کرد و متذکر شد: این موضوع دو بار پیگیری شده و اختیار این امر به استاندار تفویض شده تا به هر صورت که می‌تواند این مشکل اجتماعی را برطرف کند زیرا این وعده دولت برای کسانی که از تهران منتقل می‌شوند است و به این تعهد پایبند هستیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *