تک‌نوبته شدن ۸۷ مدرسه ابتدایی در خرمشهر

خورنا : کاظم حیاتی اظهار داشت: مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر اداره شدن مدارس در نوبت صبح با هدف بالا بردن بازدهی و کیفیت علمی دانش‌آموزان صورت گرفته است.
به گزارش خورنا و به نقل از فارس، وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه دانش آموزان دوره ابتدایی از حساسیت ویژه‌ای برخوردار بوده و توانایی‌های جسمی کمتری دارند، اجرای طرح مذکور، اولویت خود را در این دوره بیشتر نشان می‌دهد.
رئیس اداره آموزش و پرورش خرمشهر افزود: در همین راستا از تعداد ۱۰۹ مدرسه ابتدایی در خرمشهر امسال ۸۷ مدرسه در یک نوبت خدمات آموزشی به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند.
وی تقویت انگیزه و نشاط در دانش آموزان دوره ابتدایی را یکی از اهداف این طرح عنوان کرد و ادامه داد: بر هیچ کس پوشیده نیست که آموزش در نوبت صبح از بازدهی بالاتری برخوردار است.
حیاتی تعداد مدارس مقطع راهنمایی را ۵۵ مدرسه عنوان کرد و تصریح کرد: باتوجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده از این تعداد امسال ۴۵ مدرسه تک نوبته شدند.
وی در ادامه تعداد مدارس مقطع دبیرستان را ۴۰ مدرسه عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۳۰ باب مدرسه در راستای سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش تک‌نوبته شدند.
رئیس اداره آموزش و پرورش خرمشهر اضافه کرد: مابقی مدارس به‌دلیل کمبود فضا و امکانات آموزشی در نوبت ظهر تحصیل خواهند کرد.
وی با اشاره به فرارسیدن بازگشایی مدارس، اظهار داشت: تمهیدات لازم به‌منظور حضور دانش‌آموزان در مدارس مختلف شهر و روستا اندیشیده شده است.
حیاتی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در قالب طرح هجرت سه، خاطرنشان کرد: با همکاری دانش‌آموزان بسیجی زیباسازی و رفع مشکلات مدارس در اولویت طرح هجرت سه انجام شد.
وی با اشاره به آغاز توزیع کتب درسی در کتاب‌فروشی‌های سطح شهرستان، افزود: دانش‌آموزان می‌توانند برای تهیه کتاب‌های درسی موردنیاز خود به کتاب‌فروشی‌های عرضه کننده کتب درسی مراجعه کنند.
رئیس اداره آموزش و پرورش خرمشهر در ادامه با مطلوب خواندن تغییر کتب آموزش ابتدایی پایه‌های اول، دوم و سوم گفت: شیوه توصیفی نتایج بسیار مطلوبی داشته و امیدواریم پایه چهارم و پنجم ابتدایی نیز در آینده‌ای نزدیک به این شیوه بپیوندند.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۱۴ هزار دانش‌آموز محصل در مقطع ابتدایی داشتیم، تصریح کرد: برنامه‌ریزی متعددی برای آموزش صحیح در راستای ارتقای سطح آموزش این مقطع انجام شده است.
حیاتی ادامه داد: امیدواریم دانش‌آموزان امسال سال تحصیلی جدید را در بهترین شرایط و با انگیزه و نشاط هرچه بیشتر آغاز کنند.
وی در پایان با اشاره اهمیت آموزش و پرورش از مسئولان خواست در راستای ارتقای سطح کیفی آموزش و پرورش در مدارس سطح شهر همکاری‌های لازم را با آموزش و پرورش این شهرستان داشته باشند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *