نماینده آبادان: کیفیت خودروهای تولید داخل افزایش می‌یابد

خورنا : سیدعلی موسوی‌جرف اظهار داشت: یکی از راه‌کارهای حمایت از تولیدات داخل کشور، اجرای تغییرات در تعرفه‌های کالاهای وارداتی است.
به گزارش خورنا و به نقل از فارس، وی با اشاره به اهمیت افزایش کیفیت خودروهای تولید داخل کشور، ادامه داد: کاهش تعرفه خودروهای وارداتی می‌تواند تولیدکنندگان را ترغیب به افزایش کیفیت خودروهای داخلی کند.
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: در راستای حمایت از تولیدکنندگان دولت می تواند از ابزار کاهش تعرفه گمرکی خودروهای وارداتی استفاده کند.
وی ادامه داد: تغییر تعرفه‌های گمرکی کالاهای وارداتی می‌تواند بازار عرضه و تقاضا کالاهای موردنظر در بازار را نیز سامان‌دهی کند.
موسوی‌جرف در ادامه با اشاره به اهمیت افزایش کیفیت کالاهای تولید داخل، تصریح کرد: شرکت‌های تولیدی باید کالاهای تولیدی خود را در راستای رقابت با بازار جهانی به استانداردهای لازم برسانند.
وی در ادامه گفت: خوشبختانه ظرفیت‌های لازم در صنایع کشور به‌منظور رقابت با بازارهای جهانی وجود دارد که باید بیش از پیش موردتوجه دولت قرار گیرد.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امیدواریم تولیدات داخل کشور باحمایت‌های ویژه دولت توان رقابت با بازارهای جهانی را به دست آورد.
وی اظهار داشت: خوشبختانه باتوجه به توان متخصصان داخلی کشور تحریم‌های غرب کارساز نبوده و شاهد پیشرفت روزافزون کشور در زمینه‌های مختلف هستیم.
موسوی‌جرف بیان کرد: تحریم‌ها و تهدید‌های غرب برای جوانان و متخصصان توانمند داخلی به فرصتی برای اثبات توانمندی‌هایشان تبدیل شد.
وی افزود: در همین راستا دولت باید با کاهش تعرفه کالاهای وارداتی از تولیدکنندگان داخل کشور حمایت کند تا شاهد افتخارآفرینی کالاهای تولیدی در بازارهای جهانی باشیم.