دولت برای “بنا” نشان ملی شجاعت و لیاقت را تصویب کرد

خورنا: رئیس جمهور در مراسم تجلیل از قهرمانان و المپیکی گفت: باید از همین حالا برای المپیک ۲۰۱۶ برنامه‌ریزی کنیم و هدف این است که جزو ۱۰ کشور اول دنیا باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد که در مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال‌آوران المپیکی حضور داشت، گفت: دیدیم، تجربه کردیم، هرجا تصمیم گرفتیم با یاد خدا حرکت کردیم و موفق شدیم. در بازی‌های آسیایی در جایگاه چهارم قرار گرفتیم و قرارمان این است که در بازی‌ها آینده دوم شویم تا سال بعدش که المپیک است جزو ۱۰ کشور اول دنیا باشیم. از همین امروز و فردا باید برای بازی‌های آسیایی و المپیک کار را شروع کنیم، دولت هم در اختیار شماست.

وی ادامه داد: در بسیاری از رشته‌ها حضور نداریم. ضعیف هستیم یا ناتوان؟ هیچ کدام. در دومیدانی حضورمان محدود است. به نظرم مدال حدادی طلا بود و تنها ۲ سانتی‌متر پایش پیچید. جای هند‌بال، والیبال و دختران ما خالی بود. از همین الان باید هدف‌گذاری کنیم. یکی از کشورها وقتی در مراسم رژه مربیانش و سرپرستانش حضور داشتند مانند تظاهرات بود. ما با ۵۲ ورزشکار ۱۲ مدال طلا گرفتیم در بیشتر رشته‌ها و در تکواندو و تیراندازی بانوان خوب بودیم. باید با حداکثر رشته‌ها و ورزشکاران جلو برویم.

رئیس جمهور در مورد بنا گفت: او خیلی زحمت کشید. مشکلات و مسائل هست. من با بنا صحبتی داشتم و سؤال کردم می‌توانید، گفت می‌توانم. قول و قرار گذاشته‌ایم مردانه ایستاد و کشتی فرنگی را به بام آسمان‌ها برد. اگر دلخوری بین ما و فیلا پیدا نمی‌شد کشتی‌گیران ما جزو فنی‌ترین بودند.

احمدی‌نژاد همچنین به برنامه تجلیل از بنا اشاره کرد و اظهار داشت: هیئت دولت مصوبه‌ای برای تجلیل از بنا دارد. دولت برای بنا نشان ملی شجاعت و لیاقت را تصویب کرده و حکم آن امضا شده است. بنا باید در شش المپیک دیگر باشد و برای ما مدال بیاورد.