نصب بهکن در دهانه رودخانه زهره هندیجان

خورنا : غلام‌عباس علی‌شاهی اظهار داشت: به‌منظور ایمنی و تردد شناورهای صیادی و تجاری در بندرسجافی و رودخانه زهره، کارشناسان اداره بنادر و دریانوردی خوزستان، بهکن‌ را طراحی و در این مکان‌ها نصب کردند.
به گزارش خورنا و به نقل از فارس، وی با اشاره به میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای ساخت این بهکن تصریح کرد: اعتبار در نظر گرفته شده برای ساخت این بهکن، بیش از ۱۲۰ میلیون تومان بوده است.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی هندیجان خاطرنشان کرد: قبل از راه‌اندازی این بهکن، تابلوهای راهنمائی و رانندگی به‌صورت بویه، شناور بر روی آب بوده‌اند.
وی اضافه کرد: این شناورها اکثراً به دلیل کوتاه بودن چراغ‌ها توسط افرادی سارق به سرقت می‌رفت.
علیشاهی با بیان اینکه با اقدامات انجام شده درصدد ایجاد محیطی مناسب به‌منظور رفع مشکل صیادان در منطقه هستیم گفت: بارها شاهد مراجعه صیادان و رفع این مشکل بودیم که خوشبختانه با حمایت مسئولان به این امر رسیدگی شد.
وی اضافه کرد: از صاحبان شناورهای تجاری و صیادی می‌خواهیم در صورت مشاهده هرگونه سرقت و تخلف، موارد را سریعاً به گارد ساحلی بندر و نیروهای انتظامی مستقر در بندر سجافی گزارش دهند.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی هندیجان با اشاره به اینکه جذب سرمایه‌گذاران به این منطقه به‌مراتب بسترهای اشتغال‌زایی را در منطقه فراهم می‌کند افزود: توجه به امر اشتغال در هندیجان و ایجاد بسترها و زمینه‌های لازم در این زمینه باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان واقع شود.
وی گفت: امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده به‌زودی شاهد رونق و توسعه هر چه بیشتر تجارت در بندر این شهرستان باشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *