فرماندار: بندرهندیجان در سطح خوزستان و کشور در خصوص تجارت و صیادی حرف اول را می زند

خورنا -فرماندار هندیجان بر لزوم خصوصی سازی در این شهرستان تاکید کرد و رونق اقتصادی و اشتغالزایی را از اولویت های کاری خود در سال ۹۴ برشمرد.

احمد جعفری نسب با تقدیر از اصحاب رسانه استان گفت: شهرستان هندیجان از نظر جایگاه و موقعیت در کشور شناخته شده است و این امر مرهون زحمات اصحاب رسانه استان است.

وی افزود: اصحاب رسانه استان با انتشار اخبار این شهرستان در راستای ارتقای جایگاه هندیجان در کشور نقش مهمی را تاکنون ایفا کرده اند.

فرماندارهندیجان با انتقاد از نگاه منفی برخی جوانان به بحث اشتغالزایی ادامه داد: در جهت اشتغال زایی در این شهرستان اقدامات موثری تاکنون انجام شده است ولی همچنان از بازارچه مبادلات مرزی و بازارچه ایرانیان آنگونه که انتظار می رفت استقبال نشده است.

وی تصریح کرد: جوانان در این شهرستان به دنبال اشتغال زایی نیستند و گمان می کنند که اشتغال تنها به معنی پشت میز نشستن است.

جعفری نسب بیان کرد: برای اشتغال زایی قرار شد وام ده میلیون تومانی در اختیار جوانان قرار داده و غرفه هایی را در بازارچه مرزی در اختیارشان قرار دهیم و کالای ولی متاسفانه هنوز هیچکس استقبال نکرده است.

وی ادامه داد: برخوردها در این شهرستان به گونه ای است که گمان می رود ما در این شهرستان بیکار نداریم ولی بندر هندیجان جز تجارت و صیادی چیزی ندارد و سرمایه گذاری هم مرتبط با اشتغال زایی است و ما می خواهیم در این شهرستان ایجاد اشتغال کنیم.

فرماندار هندیجان بیان کرد: اکنون ده هزار نفردر این شهرستان در بحث سوخت که یک شغل کاذب است در رابطه با لنج هایی که نمی توانند به کشور هایی دیگر بروند تاثیر گذاری بیشتری نسبت به شهرهای دیگر مثل خرمشهر و آبادان و شادگان دارند.

وی ادامه داد: سوخت یک شغل کاذب است که اکنون از بین رفته و باید از ظرفیت های تجارت استفاده کرد چرا که مجوز گرفتن برای سایر شغل ها برای مسوولان و مدیران شهرستان دشوار است.

جعفری نسب تصریح کرد:ما توانستیم مجوز پرورش میگو را بگیرم تا بتوانیم اشتغال زایی را در این خصوص نیز ایجاد کنیم و به همین منظور بازارچه مبادلات ایرانیان را برای اشتغال زایی جوانان افتتاح نمودیم.

وی به تاکید استاندار خوزستان مبنی بر خصوصی سازی و رونق وضعیت اقتصادی شهرستان افزود: اکنون باتوجه به تاکید استاندار خوزستان مبنی بر خصوصی سازی و رونق اقتصادی شهر با اهدافی که دنبال می کنیم جایگاه ورزش را در این شهرستان با این که از بین رفته بود ارتقا دادیم.

فرماندار هندیجان ادامه داد: بر اساس اصل ماده ۴۴ و واگذاری به بخش خصوصی اگر استقبال نشد بخاطر این که بود که ذهن مردم خراب شده است و سرمایه گذاری را در این بخش انجام نمی دهند.

وی به کم آبی درهندیجان و کمبود آب برای کشاورزان این شهرستان اشاره کرد و گفت: درهندیجان به دلیل کم آبی در بخش کشاورزی در سال آینده مشکلاتی را به دنبال خواهیم داشت و باید به فکر یک راه حل برای رفع این بی آبی باشیم.

جعفری نسب به نبود دفتر پلیس + ۱۰ در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در شهرستان هندیجان پلیس + ۱۰  نداریم که در این خصوص نیز پیگیری های زیادی انجام داده ایم و قرار است به زودی شاهد راه اندازی این دفتر در شهرستان هندیجان باشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • محمد اره دبی شد یک مرتبه هندیجان.....
  • حسین اره معلومه از دبی میان هندیجان خرید
  • عزیز ولی ماهیش فدایی داره مردمش فدایی دارنند.خب بازار جوانانش اره ولی فرماندار انها خو همش از قدیمه تو چکار کردی؟؟