دلایل افزایش شهریه دانشگاه پیام نور

خورنا: به گفته عضو هیأت امنا دانشگاه پیام نور، شهریه این دانشگاه همراه با ۱۵ درصد افزایش در مقایسه ای با شهریه ای که مدارس از دانش آموزان دریافت می کنند، رقم زیادی نیست.

مهدی ایرانمنش درباره افزایش ۱۵ درصدی شهریه دانشگاه پیام نور اعلام کرد که بخشی از افزایش شهریه دانشگاه از اختیارات معاونت آموزشی وزارت علوم بود.

وی ادامه داد: این افزایش شهریه برای مقطع خاصی ذکر نشده و زمان اعمال آن بستگی به مصوبه هیأت امنای دانشگاه پیام نور دارد.

عضو هیأت امنای دانشگاه پیام نور در پاسخ به پرسش مهر درباره به تصویب رسیدن این افزایش ۱۵ درصدی، گفت: این موضوع به تصویب هیأت امنا رسیده یا خواهد رسید.

ایرانمنش با ارائه پاره ای توضیحات درباره علت افزایش شهریه دانشگاه پیام نور با بیان اینکه با توجه به هزینه های دانشگاه پیام نور این دانشگاه باید بتواند هزینه ها را پرداخت کند، تصریح کرد: به نظر می رسد ۱۵ درصد عدد زیادی برای افزایش شهریه به شمار نمی آید.

رئیس مرکز هیأتهای امنا و هیأتهای ممیزه مرکزی وزارت علوم با یادآوری تاثیر رشد قیمتها در افزایش شهریه دانشگاه پیام نور، اظهار داشت: این هزینه ها باید در سطح دانشگاه تحمل و البته پرداخت شود، هر چند دانشگاه پیام نور از دولت هم بودجه دریافت می کند اما امکان مدیریت هزینه ها را ندارد.

به گزارش مهر،وی خاطرنشان کرد که شهریه مدارس آموزش و پرورش قابل مقایسه با شهریه ای که پیام نور از دانشجویان دریافت می کند، نیست.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *