اگر منطقه آزاد اروند در اصفهان بود !

خورنا دوست اصفهانی-خوزستانی ای دارم که میگفت: اگر منطقه آزاد اروند در اصفهان بود، اوضاع آن با خوزستان زمین تا آسمان فرق میکرد.

پرسیدم چطور؟ گفت اینجا استاندار از اختیارات خودش استفاده کرده و تردد خودروهای پلاک اروند را در کل استان آزاد کرده است، اما به دلیل اینکه برخی مسئولان کشوری با این مصوبه استانی مخالف هستند، مردم از ترس اینکه مصوبه ملغی شود، از خرید خودروهای اروندی سر باز میزنند و میترسند.

گفتم خب اگر اصفهانی ها بودند، چه میکردند؟ گفت همان روز اول هر خانواده یک خودروی اروندی میخرید و در پارکینگ خانه ی خود پارک میکرد تا هزینه ملغی کردن این مصوبه آنقدر بالا بروند تا هیچ مسئولی در هیچ سطحی جرات نداشته باشد مصوبه را لغو کند. گفت حتی اگر ۱۰ خودروی پلاک ملی هم داشتند، حتما برای محکم کاری و بالا بردن هزینه لغو مصوبه، یک خودروی پلاک اروند هم میخریدند.

راستش تا چند ساعت فکرم مشغول بود و حرفی برایم نمی آمد…. علی چاروسائی !

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خوزستانی واقعا باید یاد بگیریم. ما خوزستانی ها فقط حرف میزنیم. هنوز یاد نگرفتیم چطور اعتراض کنیم و چطور امتیاز بگیریم. منتظر نشستیم ببینیم چه تصمیمی برامون میگیرن. پشت مسئولان دلسوز رو خالی میکنیم. گذشت زمانی که با دست خالی میرفتیم جبهه!!!
  • خسرو . منم خوزستانیم . چرا گول این حرفا را میخورید . اینها خلاف قانون حرکت کردند که الان دارن اب کارون را هم ببرند . مگه اینها نبودند که فولاد بندر عباس را بردند اصفهان حالا که اب کم اوردند اب کارون را برای همان فولاد میبرند . سی و چند سال از انقلاب میگذره . هنوز خلاف قانون . هنوز خودخواهی . این دیدگاه مارا نابود خواهد کرد . ما برای قانون خون دادیم . شهید دادیم .
  • محتشمی اینطورم نیست کلا خوزستانیا صداشون به جایی نمیرسه.یادتون که نرفته جریان کارون!!!!به امید روزى که ماخوزستانیا هم بتونیم
  • .... نباید اینطور بگیم که صدای خوزستان به جایی نمیرسه اعتراض منطقی صداش به همه جا میرسه ، اول مسائل جزئی اطرافمون رو که دست خودمون هست حل کنیم مطمئنا برای مسائل بزرگتر هم میتوانیم مثال همین حرفی که میگه انسان اول باید خودش قدر خودش را بداند تا دیگران هم قدر او را بدانند، در تهران اصفهان یا استانهایی که نسبت به خوزستان پیشرفت داشتن دقت کنید میبینید که حتی به ساعت جمع کردن زباله که از طرف شهرداری زمان بندی شده دقت میکنند و اینقدر به این مسئله ناچیز اعتراض کردند که از طرف شهرداری به مردم یک منطقه پیامک ارسال میشود که امشب ساعت ٩ وقت جمع اوری زباله منطقه شما است و اگر با تاخیر انجام شود مطمئن باشید که عده ای به شهردار منطقه مربوطه اعتراض میکنند همین مساله رو با شهرهای خوزستان مقایسه کنید بنده به شخصه تا حالا چندین بار از صدای ماشین زباله ساعت ٢ شب بیدار شدم که متاسفانه اشغالهایی که حداقلش توی سطل اشغال بودن به دست کارگر شهرداری وسط خیابون پخش شده بودند حالا اگر فردا به همسایه ها بگم که بیایید بریم اعتراض کنیم اولین چیزی که میگن اینه که به ما مربوط نیست ما اذیت نمیشیم یا وقت نداریم تنها کاری که روزانه انجام میدیم یک ناسزا زیر لب به مسئول تقریبا محترم مربوطه نثار میکنیم و چشم رو روی همه چیز میبندیم و به نظر خودمون اعتراض کردیم و در نهایت هم حرفمون ابنه که ما وقتی صدامون به جایی نمیرسه چرا بریم اعتراض کنیم اصلا و متاسفانه مسئولین دلسوز شبیه اقای مقتدایی هم کم داریم البته و همگی بیشتر از مسئولیتی که دارند کاسب های خوبی هم هستند به قول یکی از دوستان که میگفت وقتی الان یه خونه توی سعادت اباد تهران ٧ میلیارد قیمتشه چطور میشه یه مسئول توی خوزستان با ٩ میلیارد یه پروژه رو انجام بده :)
  • .... و البته جدیدا هم مد شده تا اسم اصفهان وسط میاد سریعا مسئله رو اب کارون میکشیم در صورتی که این مطلب رو اگر به دقت مطالعه فرمایید میبینید که اصلا به اب کارون هیچ ارتباطی ندارد و بیشتر منظور اشاره به یادگیری فرهنگ اعتراض هست که اگر قانونی وضع شد که به نفع مردم بود باید مردم از اون قانون حمایت کنند تا اونقدر فراگیر شود که دیگر امکان لغو اون قانون نباشد نه اینکه مردم به قانونی که به نفعشون هست پشت پا بزنند
  • سیاوش البته این دوست عزیز درست میگویند اما مطمئن باشید نیازی به اینکار نبود چون نمایندگان اصفهان حتماً این مشکل را سریعاً حل میکردند.
    • ناشناس و این نماینده از طرف مردم انتخاب شده و معیار انتخاب اگر مسائل سیاسی و جناحی رو در نظر نگیریم سطح سواد و سوابق کاری و خدمات ایشون بوده نه براساس سلایق عشیره ای که تعداد شناسنامه بیشتری دارند