برگزاری بزرگترین همایش سران طوایف و عشایر به میزبانی هندیجان

خورنا وهاب شیرعلی : رئیس شورای فرهنگ عمومی هندیجان از برگزاری بزرگترین همایش سران طوایف و عشایر شهرهای اطراف به میزبانی این شهر در بهمن‌ ماه امسال خبر داد.
حجت ‌الاسلام علی شمیل‌پور صبح امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان که در محل دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار داشت : در بهمن‌ ماه امسال همایش بزرگ عشایر و طوایف شهرهای هندیجان، امیدیه، ماهشهر، سربندر، آغاجاری، شادگان و رامشیر به میزبانی این شهرستان برگزار می‌شود.
وی اضافه کرد : به سران قبایل و سران عشایر منطقه سرکشی و در ارتباط با این همایش بزرگ صحبت شده که همگی برای حضور و گردهمایی اعلام آمادگی کرده‌اند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی هندیجان عنوان کرد : برگزاری این همایش از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که مطمئنا با دعوت از تمام سران عشایر و علما و نمایندگان مردم استان در مجلس خبرگان رهبری گام‌های مؤثری در پشتیبانی از نظام اسلامی و همبستگی در این شرایط حساس کنونی برداشته خواهد شد.
امام جمعه هندیجان گفت : هر چه زودتر باید کارگروه‌ها در قالب کمیته‌های تخصصی تشکیل شود و تمام اداره‌ها در زمینه همکاری فعال داشته باشند.
شمیل‌پور ادامه داد : هدف از برگزاری این همایش برچیدن برخی از سنت‌ها و آداب غلط که موجب ضرر به فرهنگ جامعه و ناهنجاری‌های به‌ وجود آمده است، خواهد بود.
وی بیان کرد : همچنین یکی از اهداف دیگر این همایش توجه بهتر در مسائل فرهنگی و اجتماعی و حتی سیاسی با سنتی کردن و همبستگی طوایف است.
امام جمعه هندیجان با بیان اینکه برگزاری این همایش جلوی بسیاری از ناهنجاری‌های استان و به‌ ویژه شهرستان‌ها را خواهد گرفت، عنوان کرد : باید با پیروی از آرمان‌های امام راحل و رهبری انقلاب گام‌های خوبی به‌ سوی اتحاد و حفظ نظام مقدس اسلامی برداشت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ميثم بسیار بسیار کار جالب و خوبی است