احترام آسیا به کشتی فرنگی اندیمشک

اخلاقی طلایی شد / مدال برنر بر گردن عبدولی

خورنا : ورزشکاران اندیمشکی روز پر شکوهی را برای ورزش ایران در رقابت های المپیک اسیایی کره ی جنوبی رقم زدند .

درا ین رقابت ها حبیب‌الله اخلاقی فرنگی‌کار وزن ۸۰ کیلوگرم کشورمان در فینال بازی‌های آسیایی اینچئون مقابل تسو روماکی از ژاپن قرار گرفت و در نهایت با نتیجه ۵ بر یک به برتری رسید و سیزدهمین مدال طلای کشورمان در باز‌ی‌‌های آسیایی را کسب کرد.
اخلاقی در این وزن حریفانی از قطر و ازبکستان را شکست داده و راهی فینال شده بود. کشتی گیر وزن ۸۰ کیلوگرم کشورمان در رقابت فینال مقتدرانه و با نتیجه ۵ بر یک مقابل تاسوکاسا تسوروماکی، نایب قهرمان بازی‌های آسیایی گوانگژو از ژاپن به پیروی رسید و مدال طلا را بر گردن آویخت.
اخلاقی در مسابقات آسیایی گوانگژو هم مدال طلا گرفته بود.

DSC_7125

سعید عبدولی دیگر کشتی گیر خوزستانی این رقابت ها و نماینده ی وزن ۷۱ کیلوگرم کشورمان با پیروزی در دیدار رده‌بندی مقابل حریف هندی به مدال برنز دست یافت.

عبدولی پس از استراحت در دور نخست، در مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل ماکسات یرژاپوف، دارنده مدال‌های نقره و برنز قهرمانی آسیا از قزاقستان به برتری رسید. اما در مرحله نیمه نهایی با ناداوری مغلوب جی هیون جانگ، قهرمان المپیک آتن و دارنده ۲ مدال برنز جهان و نفر دوم بازی‌های آسیایی گوانگجو از کره‌جنوبی شد و از حضور در فینال بازماند.
این نتیجه در حالی‌ حاصل شد که عبدولی در ۲ دقیقه اول بعد از چند فیتوی متوالی و کسب ۶ امتیاز موفق به ضربه کردن حریفش شده بود و با رای داوران برنده اعلام شد، اما بعد از اعمال نفوذ داوران برای کشتی‌گیر میزبان، رئیس تشک در کمال تعجب دوباره رای به ادامه کشتی داد. وی در المپیک لندن نیز به خاطر ناداوری حذف شده بود.
۱۰۳۰۰۱۰۰_۲۳۶۳۴۸۴۱۹۸۹۷۲۳۹_۵۳۱۰۸۴۹۵۰۳۲۳۴۲۹۶۲۷۸_n

سعید عبدولی در دیدار رده‌بندی، ابتدا ۸ بر صفر پیش افتاد تا کشتی به پایان برسد اما داوران در یک بی عدالتی بزرگ امتیازات او را به صفر برگرداندند تا کشتی‌گیر کشورمان برای بار دوم در یک روز اسیر نظر داوران شود. وی در ادامه کشتی با حریف هندی موفق شد او را ۶ بر صفر شکست دهد و به مدال برنز برسد.
۱۳۹۳۰۶۲۱۱۳۲۰۳۷۴۵۳۶۱۹۲۵۳

مجتبی کریم فر دیگر کشتی گیر اندیمشکی تیم ملی کشتی فرنگی است که فردا در رقابت با حریفان به روی تشک می رود .