۱۶ میلیارد تومان کار عمرانی در بهبهان انجام شد

به گزارش خورنا به نقل از فارس، علیرضا بهادری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بهبهان در ارتباط با سیاست در استان حرف نخست را زده و حتی در کشور نیز به عنوان یک شهر سیاسی شناخته شده است.
وی افزود: همچنین این شهر متخصصین زیادی در پست‌های کلیدی استان و کشور داشته که سطح بالای بهبهان را نشان می‌دهد.
بهادری تصریح کرد: اما متاسفانه در بهبهان، سیاسیون با دیدگاه‌های مختلف تاکنون با یکدیگر همدل نشده و همین باعث پیشرفت نکردن این منطقه شده است.
وی خاطرنشان کرد: در دیگر شهرهای سیاسی استان شاهد هستیم که سیاسیون با هر نظر و سلیقه‌ای در زمان کارهای عمرانی یکی و همدل شده و زمینه پیشرفت شهر خود را فراهم می‌کنند.
شهردار بهبهان در ادامه اظهار داشت: اگر وضعیت در بهبهان به همین‌گونه ادامه یابد هرگز نباید انتظار توسعه چشمگیر و قابل توجه‌ای در سطح شهرستان داشته و در زمره شهرهای درجه دو خوزستان خواهیم بود.
وی ادامه داد: متاسفانه علیرغم گستردگی علوم ارتباطات و ورود آنها به بهبهان، دیدگاه‌ها در بهبهان کماکان سنتی و تغییر‌ناپذیر بوده و هرگاه فردی قصد نوآوری و ایجاد تحول داشت به هر بهانه‌ای جلوی پیشرفت او را می‌گیرند.
بهادری تصریح کرد: باید اگر فردی باعث پیشرفت شد او را حمایت کرده و اجازه ندهیم افراد ضعیف‌النفس مسئولیت دستگاه‌ها و ادارات را بر عهده گیرند.
وی خاطرنشان کرد: کسی قوی است که وارد کار شده و آن را انجام دهد و در کار اجرایی نیز قطعا عیب وجود داشته و باید عیب‌ها بزرگ نکرده و سعی در برطرف کردن آنها داشته باشیم.
شهردار بهبهان در خصوص بودجه سال گذشته شهرداری گفت: بودجه سال گذشته ما ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تصویب شده بود که پس از تلاش‌ها و پیگیری‌های مستمر توانستیم با جذب ۲ میلیارد تومان دیگر آن را به ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برسانیم.
وی افزود: درصد معمول در کارهای شهرداری به صورتی است که باید ۴۰ درصد از بودجه صرف کارهای عمرانی و ۶۰ درصد صرف امور جاری شود اما ما در بهبهان ۶۷ درصد از بودجه را به فعالیت‌های عمرانی و ۳۳ درصد را به امور جاری اختصاص دادیم.
بهادری با بیان اینکه آن‌قدر مشکلات و معضلات در بهبهان زیاد است که این حجم کار نیز خود را نشان نمی‌دهد خاطرنشان کرد: همچنین یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان دیگر نیز اضافه بر ۶۷ درصد بودجه در کارهای عمرانی هزینه کرده که چون نمی‌توان آن را در بودجه سال گذشته منظور کرد، آن را به آینده منتقل کرده‌ایم.
وی تصریح کرد: در سال گذشته با استفاده از ماشین‌آلات و نیروهای شهرداری در کل بیش از ۱۶ میلیارد تومان کار عمرانی در شهرستان بهبهان انجام شده اما به دلیل وسعت مشکلات این امور به خوبی خود را نشان نمی‌دهند.
شهردار بهبهان در ادامه به بدهی‌های شهرداری در سالیان گذشته به مردم اشاره کرد و اظهار داشت: احکام قضایی بسیاری در خصوص شکایات مردم صادر شده که برخی از آنها حق و برخی به واقع ناحق بوده و اگر بخواهیم این بدهی‌ها را به گردن شهرداران قبلی بیندازیم به هیچ وجه منطقی نخواهد بود.
وی با بیان اینکه تاکنون ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بدهی‌های شهرداری پرداخت شده است، ادامه داد: در هفت ماهه دوم سال ۸۹، یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از بدهی‌های شهرداری از طریق عوارض مردم پایاپای، ۶۰۰ میلیون تومان نقداً پرداخت و به ارزش حدود ۲ میلیارد تومان نیز زمین به طلبکاران داده شد.
شهردار بهبهان ادامه داد: در شورای سوم پرداخت بدهی‌ها به مردم پررنگ‌تر شده و حقوق آنها محترم شمرده شد و انتظار داریم زمانی که این‌گونه به مردم پاسخ می‌دهیم، سیستم قضایی نیز دست همکاری به ما دهد اما به دلیل ضعف قانون و یا عدم تعامل تاکنون این امر میسر نشده است.
وی تصریح کرد: تاکنون ۱۵ بار حساب‌های مختلف شهرداری از جمله حساب‌های عمرانی که در واقع پولی از طرف دولت در آن برای شهرداری جهت امور عمرانی در شهر به امانت گذاشته شده و در صورت عدم استفاده ریال به ریال آن باید به دولت برگردانده شود از طرف طلبکاران و با حکم قضایی مسدود شده است.
بهادری خاطرنشان کرد: زمانی که اینگونه حساب‌ها هفت ماه بسته باشد آسیب‌های زیادی از بعدهای مالی و حیثیتی به پیکره شهرداری وارد شده و جلوی انجام امور را می‌گیرد.
وی از پرداخت ماهانه ۵۶۰ میلیون تومان حقوق کارمندان شهرداری خبر داد و گفت: با همه این توصیف حقوق پرسنل، عیدی و پاداش و پاداش‌های مختلف کارمندان به موقع پرداخت و حتی در امور ورزشی و برنامه‌های فرهنگی نیز حضور داشته و نگذاشته‌ایم خللی در آنها به وجود بیاید.
بهادری خاطرنشان کرد: حتی اگر فردی به ما مراجعه کرده و توان پرداخت عوارض خود در آن زمان را نداشته باشد، با وی همکاری کرده و عوارض وی را در مراحل بعدی آن دریافت می‌کنیم تا فشاری نیز به مردم وارد نشود.
شهردار بهبهان هم چنین از اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای خرید قیر خبر داد و اظهار داشت: شهرداری در حال حاضر آمادگی کامل برای آسفالت همه معبر شهر را دارد اما ۹۵ درصد خیابان‌های اصلی و فرعی شعر توسط اداره آب، فاضلاب، گاز و مخابرات حفاری داشته و نمی‌توان آنها را آسفالت کرد.
وی با بیان اینکه اعتراض مردم به وضعیت نامناسب آسفالت‌های شهرستان به حق است، تصریح کرد: در سال جاری بیش از ۶۵ درصد شهر باید تحت پوشش فاضلاب قرار گیرد و به همین علت حجم حفاری‌ها بالا بوده و آسفالت معابری که در آینده حفر می‌شوند، منطقی نیست.
بهادری ادامه داد: اداره آب از یک سال پیش تاکنون به ما اعلام کرده است که در خیابان عدالت حفاری دارد اما تاکنون اقدام نکرده و ما نیز نتوانسته‌ایم این خیابان پر رفت و آمد و مهم را آسفالت کنیم.
وی خاطرنشان کرد: حاضرم اعلام کنم چنانچه ادارات بگویند حفاری ندارند از هفته آینده و بدون وقفه همه شهر را آسفالت خواهیم کرد اما به هر صورت تا قبل از فرارسیدن عید نوروز، چه ادارات حفاری داشته و یا نداشته باشند تمام خیابان‌های شهر را آسفالت خواهیم کرد.
شهردار بهبهان در پایان از روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر خواست که ارتباط تنگاتنگی با اصحاب رسانه و خبرنگاران داشته و اقدامات شهرداری را به اطلاع مردم برسانند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *