دانش‌آموزان معلول دبیرستانی نمی‌توانند در آبادان تحصیل کنند

به گزارش خورنا به نقل از فارس، علی فرحانی اظهار داشت: در حال حاضر ۳۲۰ دانش‌آموز معلول در آبادان مشغول تحصیل در مدارس استثنایی در مقاطع ابتدایی و راهنمایی هستند.
وی ادامه داد: باوجود پیگیری‌های انجام شده هنوز دبیرستان استثنایی در سطح شهرستان آبادان راه‌اندازی نشده و دانش‌آموزان معلول آبادانی و خرمشهری قادر به ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان نیستند.
رئیس اداره بهزیستی آبادان با اشاره به وجود دیبرستان در مرکز استان، افزود: بعد و مسافت و مشکلات عدیده‌ای که معلولان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، ادامه تحصیل برای این قشر را در مرکز استان غیرممکن کرده است.
وی ادامه داد: امیدواریم مسئولان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در راستای رفع مشکلات فراروی ادامه تحصیل مددجویان معلول بهزیستی اقداماتی را اجرایی کنند.
فرحانی تصریح کرد: .در حال حاضر ۲ هزار و ۳۰۰ مددجوی دانش‌آموز و ۲۸۴ مددجوی دانشجو در سطح شهرستان وجود دارند.
وی در ادامه با اشاره به هزینه‌های سنگین ادامه تحصیل مددجویان، گفت: با توجه به اینکه در گذشته هزینه‌های تحصیل مددجویان به‌صورت کامل تأمین میشد، طی دو سال اخیر تأمین هزینه‌ها بر اساس میزان معلولیت، معدل و دیگر موارد مشابه این صورت میگرفت.
رئیس اداره بهزیستی آبادان اضافه کرد: امسال رایزنی‌هایی صورت گرفته که مجدداً مددجویان زیرپوشش بهزیستی بتوانند به‌صورت رایگان تحصیل کنند البته این موضوع هنوز مصوب نشده است.
وی در خصوص پرداخت مستمری به مددجویان، اظهار داشت: متأسفانه از تعداد سه هزار معلولی که از خدمات اداره بهزیستی استفاده میکنند تنها ۹۵۰ نفر مستمریبگر بوده و ۷۰۰ معلول در نوبت برای مستمری هستند.
فرحانی خاطرنشان کرد: حل مشکلات فراروی مددجویان بهزیستی نیازمند همکاری و تعامل هرچه بیشتر مسئولان است که امیدواریم با تحقق این موضوع شاهد حل مشکلات این قشر باشیم.
وی افزود: اشتغال و مسکن از مهم‌ترین دغدغه‌های مددجویان زیرپوشش اداره بهزیستی است که تاکنون در راستای رفع این دغدغه‌ها اقدامات مطلوبی انجام شده است.
رئیس اداره بهزیستی آبادان گفت: امیدواریم با همکاری ادارات، شرکت‌ها و کارخانه‌ها امسال بتوانیم تعهد اشتغال اداره بهزیستی برای مددجویان را محقق کنیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *