مرکز آموزش غواصی خرمشهر احیا می شود

به گزارش خورنا به نقل  از خبرگزاری مهر: رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خرمشهر گفت: در صورت تامین اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال، مرکز آموزش غواصی خرمشهر دوباره راه اندازی و احیا می شود.
عبدالنبی سواعدی اظهار داشت: افزایش سطح مهارت جوانان جویای کار یکی از مهمترین اولویتهای فنی و حرفه ای شهرستان خرمشهر است
وی با اشاره به اینکه مهرماه سال جاری مرکز آموزشهای جوار دانشگاهی با هدف ارتقای سطح مهارت دانشجویان آغاز به کار می کند، افزود: آموزشهای امنیت شبکه‌ های وایرلس،‌ شبکه های کوچک یا LAN، کاربر GPS و … در این مرکز ارائه می شود که امیدواریم مورد استقبال دانشجویان و فارغ التحصیلان قرار گیرد.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خرمشهر تصریح کرد: ظرفیتهای مطلوبی از نظر تجهیزات در مراکز فنی و حرفه ای وجود دارد که در کنار استفاده از توان علمی دانشگاه‌ها می تواند مثمرثمر باشد.
وی با بیان اینکه مرکز آموزش غواصی خرمشهر همچنان تعطیل است، تصریح کرد: ظرفیت هر دوره این مرکز ۱۴ نفر بود و در سال هشت دوره آموزشی برگزار می شود
سواعدی اضافه کرد: متقاضی حرفه غواصی به دلیل داشتن نیاز شهرستان و جذب نیروی کار برای این حرفه بسیار بالاست و متاسفانه متقاضیان برای آموزش به مرکز آموزش غواصی در شهرستان ماهشهر سفر می کنند.
وی با اشاره به اینکه متقاضیان کار امداد و نجات، جوشکاری زیر آب، شناورسازی و خارج کردن شناورهای مغروق در رودخانه باید در ابتدا حرفه غواصی را آموزش ببینند، گفت: راه اندازی مجدد مرکز آموزش غواصی در خرمشهر ضروری است.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خرمشهر ادامه داد: این مرکز نخستین مرکز آموزش غواصی کشور است که در سال ۱۳۸۱ راه اندازی شده و تا سال ۸۷ در کار آموزش غواصی فعالیت داشت.
وی با اشاره به اینکه راه اندازی مجدد مرکز آموزش غواصی خرمشهر نیازمند اعتباری بیش از سه میلیارد ریال است، افزود: این مرکز به دلیل مغایر داشتن با استانداردهای جهانی به مدت دو سال است که تعطیل شده و راه اندازی مجدد آن نیازمند اعتبار است
سواعدی در پایان گفت: امیدواریم با تامین اعتبار مورد نیاز به زودی شاهد راه اندازی و احیای مرکز آموزش غواصی در این شهرستان باشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *