رئیس شورای فرهنگ عمومی هندیجان: سنت‌های غلط از جامعه دور شوند

به گزارش خورنا به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام عبدالحسن بهبهانی‌پور صبح امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان در سخنانی اظهار داشت: سنت‌های غلط  که در سطح جامعه بعضاً وجود دارد بایستی با انجام فعالیت‌های تاثیرگذار فرهنگی و اجتماعی از سطح جامعه زدود.
وی خاطرنشان کرد: یک سری سنت‌ها و آداب ورسوم‌هایی در سطح جامعه وجود دارد که اساساً مضر هستند و باید به دور آن خط قرمز کشید.
امام جمعه هندیجان با اشاره به برخی سنت‌های موجود در سطح جامعه تصریح کرد: در بعضی از شهرها سنت‌های موجود است که خرافی و دوگانگی را پیش می‌آورد.
وی افزود: در بعضی از شهرهای شاهد هستیم که برای عید سعید فطر به منزل صاحبان عزادار می‌روند این سنت بسیار غلط است باید این عید را جشن گرفت نباید این سنت را ادامه داد وباید در این زمینه به شکل جدی فرهنگ سازی شود.
بهبهانی‌پور ادامه داد: در آستانه عید فطر قرار داریم بایستی به شکلی باشکوه در این روز جشن و احسان و نیکوکاری شرکت کنیم.
رئیس شورای فرهنگ عمومی هندیجان افزود: در بعضی از مراسم‌ها و تشییع جنازه‌ها مشاهد ه می‌شود که بعضی از افراد با تیراندازی باعث می‌شوند که فرد در این تشییع جنازه‌ها مجروح و یا کشته شود.
وی گفت: این سنت غلط را باید کنار گذاشت  چرا که این سنت‌ها با یک سری تناقضات بر جوانان تاثیر خواهد گذاشت.
امام جمعه هندیجان در پایان با اشاره به تاثیرات جدی امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک عمل مهم اجتماعی و فرهنگی افزود:  بایستی نهی از منکر را بیشتر در جامعه پیش ببریم اثرات مثبت برد امر به معروف ونهی از منکر در بین جوانان ونوجوانان بسیار حائز اهمیت است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی هندیجان خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر تقوا را در جامعه تقویت می‌بخشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *