تخم مرغ در خرمشهر ارزان شد

خورنا: بیژن بداقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرمشهر با اشاره به اینکه تخم مرغ یکی از مواد پروتئینی مهم و ضروری در زنجیره غذایی مردم به شمار می‌رود و نباید از سبد روزانه آنها حذف شود اظهار داشت: قیمت تخم مرغ در چند روز گذشته مجدداً کاهش یافت و در حال حاضر با قیمت هر عدد ۲۵۰ تومان در فروشگاه‌های مواد غذایی به فروش می‌رسد و در روزهای آینده قیمت آن از این میزان نیز کمتر خواهد شد.
وی در خصوص احتمال عرضه تخم مرغ به صورت کیلویی گفت: درحال حاضر در برخی شهرهای استان و همچنین در استان‌های دیگر کشور تخم مرغ به صورت کیلویی عرضه می‌شود اما در شهرستان خرمشهر با توجه به بضاعت مالی کم مردم اجرای چنین طرحی بعید به نظر می‌رسد.
وی افزود: بنابراین تخم مرغ همچنان به صورت دانه‌ای در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت.
معاون اداره بازرگانی خرمشهر خاطرنشان کرد: با توجه به قیمت تعیین شده برای این ماده غذایی، تخم مرغ‌هایی که در اختیار مردم قرار خواهند گرفت در اندازه‌های متوسط رو به بزرگ خواهدبود تا در این خصوص خسارتی به مصرف‌کننده وارد نشود.
بداقی در پاسخ به این سئوال که آیا نظارتی برای جلوگیری از تخلفات برخی فروشندگان از سوی اداره بازرگانی صورت‌گرفته است، گفت: نظارت و بازرسی بر مسئله قیمت و نوع فروش تخم مرغ به عنوان یک ماده‌غذایی ضروری و مورد نیاز در برنامه غذایی مردم از اولویت‌های کاری این اداره است و با متخلفان در این خصوص برخورد جدی خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • همشهری ووووووای چه خبر مهمی،باریکلا آفرین