رئیس پلیس راهور: سرعت متوسط خودروها در ایام نوروز کنترل می‌شود/ تردد بدون داشتن برگه معاینه فنی ممنوع است

رئیس پلیس راهور فراجا با اشاره به افزایش ۶ درصدی جانباختگان تصادفات گفت: در طرح نوروزی ۱۴۰۲ متاسفانه ۱۲۱۷ نفر از هموطنان جان خود را در تصادفات جاده‌ای از دست دادند.

به گزارش خورنا سردار سید تیمور حسینی رئیس پلیس راهور فراجا امروز سه‌شنبه یکم اسفند ۱۴۰۲ در هفتاد و نهمین کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی اظهار کرد: در طرح نوروزی ۱۴۰۲ متاسفانه ۱۲۱۷ نفر از هموطنان جان خود را در تصادفات جاده‌ای از دست دادند که نسبت به سال گذشته افزایش ۶ درصدی داشته است.

وی افزود: ۶۴ درصد از علت این تصادفات خستگی و خواب‌آلودگی و همچنین سرعت بالا بوده است.

رئیس پلیس راه فراجا گفت: استان‌های فارس، سیستان و بلوچستان و خراسان بیشترین تصادفات و استان‌های البرز، یزد، ایلام کمترین تصادفات جاده‌ای را در طرح نوروزی ۱۴۰۲ ثبت کرده‌‌اند.

سردار حسینی بیان کرد: ۶۸ درصد از مصدومیت‌های تصادفات جاده‌ای به دلیل نبستن کمربند ایمنی سرنشینان در خودروها بوده است که تقاضا می‌کنیم در سفرهای نوروزی امسال تمامی سرنشینان خودرو حتما کمربند ایمنی خود را ببندند.

وی گفت: بالغ بر ۸۷ هزار نفر از دستگاه‌های مختلف دحالت آماده‌باش برای طرح نوروزی ۱۴۰۳ هستند و تمامی تدابیر اندیشیده شده است اما از هموطنان درخواست می‌کنیم که خودشان هم نکات ایمنی را رعایت کنند و حتما از تردد در زمان تاریکی پرهیز کنند.

رئیس پلیس راه فراجا گفت: امسال در جاده‌ها معاینه فنی به شدت کنترل می‌شود و اگر خودرویی برگه معاینه فنی نداشته باشد ازسفر آن جلوگیری می‌شود پس توصیه می‌کنیم هیچ خودرویی بدون داشتن معاینه فنی در جاده‌ها تردد نکند.

سردار حسینی افزود: از وزارت بهداشت هم درخواست می‌کنیم تمامی بیمارستان‌ها را در ایام نوروز در حالت آماده‌باش قرار دهد و حتی از بیمارستان‌های خصوصی هم درخواست کند تا آنها هم آمادگی خدمات‌رسانی به مصدومان تصادفات را داشته باشند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *