کشف ۵ تن خیارشور غیرقابل مصرف در بهبهان

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی بهبهان از کشف ۵ تن خیارشور غیر قابل مصرف در این شهرستان توسط بازرسان بهداشت محیط خبر داد

به گزارش خورنا دکتر امیرحسین روزبه در بیان جزئیات این خبر گفت: باهدف حفظ سلامت شهروندان بهبهانی، بازرسان بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی این شهرستان در بازرسی‌های مستمر و در ساعت‌ها و روز‌های تعطیل، موفق به کشف و معدوم سازی ۵ تن خیارشور فله غیر بهداشتی و غیر قابل مصرف در سطح کارگاه‌ها و مراکز تولید و عرضه شدند.

وی افزود: محموله‌های کشف شده پس از ارسال نمونه به آزمایشگاه کنترل مواد غذایی و تائید آلودگی به کپک و مخمر، با دریافت دستور قضایی از چرخه توزیع جمع آوری و معدوم شدند.

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی بهبهان ادامه داد: شهروندان در هنگام خرید مواد غذایی باید به مشخصات کامل بهداشتی مندرج بر روی بسته بندی، از جمله نشان سیب سلامت، تاریخ تولید و مصرف توجه و مواد غذایی را از مراکز و فروشگاه‌های معتبر خریداری کنند.

روزبه در پایان از شهروندان خواست که درصورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی از سوی مراکز عرضه مواد غذایی یا اماکن عمومی، مراتب را به شماره ۱۹۰ سامانه ارتباط مردمی وزارت بهداشت اطلاع دهند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *