بانک مرکزی از افزایش صرافی‌ها در نقاط مرزی و زیارتی خبر داد

مدیر اداره نظارت بر موسسات پولی غیربانکی بانک مرکزی با اشاره به جزئیات دستورالعمل جدید صرافی‌ها بیان کرد: در مدل کسب‌وکاری که برای صرافی‌ها پیش‌بینی شده، تلاش می‌کنیم صرافی‌ها بتوانند باجه‌های مختلفی در نقاط مرزی و نقاط زیارتی داشته باشند تا کسب‌وکار آنها توسعه پیدا کند.

به گزارش خورنا نعمت‌الله کریمی درباره جزئیات دستورالعمل جدید صرافی‌ها مصوب شورای پول و اعتبار بیان کرد: نقاط قوتی در دستورالعمل جدید مصوبه شورای پول و اعتبار دیده شده که دست صرافی‌ها را برای ارائه خدمات بازتر می‌کند.

وی ادامه داد: در دستورالعمل جدید پیش‌بینی باجه و شعبه را برای صرافی‌ها دیده‌ایم که در گذشته اینطور نبود. در مدل کسب‌وکاری که برای صرافی‌ها پیش‌بینی شده، تلاش می‌کنیم صرافی‌ها با همکاری بانک مرکزی بتوانند باجه‌های مختلفی در نقاط مرزی و نقاط زیارتی داشته باشند تا کسب‌وکار آنها توسعه پیدا کند.

مدیر اداره نظارت بر موسسات پولی غیربانکی اظهار کرد: همچنین افزایش سرمایه‌ای که دیده شده از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها است برای اینکه که دیگر صرافی‌ها مثل گذشته مجبور نباشند تنها از آورده نقدی افزایش سرمایه دهند. یک سری امکانات ویژه هم در صرافی‌ها ایجاد خواهد شد برای روابط سرمایه‌گذاری که تحت نظارت بانک مرکزی بتوانند روابط کارگزاری‌شان را انجام دهند.

کریمی در پایان خاطرنشان کرد: اگر جامعه صرافان همکاری کنند که ضوابط داخلی و شیوه‌نامه‌های مرتبط با دستورالعمل مصوبه شورا تدوین و ابلاغ شود، اتفاقات خوبی در جامعه صرافان رخ خواهد داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *