خبرهای ضد و نقیض درباره وخامت حال پاپ فرانسیس

برخی رسانه ها از وخامت حال «پاپ فرانسیس»، رهبر کاتولیک های جهان به دلیل ابتلا به بیماری ذات الریه و لغو قرار ملاقات‌های وی خبر دادند.

به گزارش خورنا روزنامه آلمانی زوددویچه سایتونگ از بیماری شدید پاپ فرانسیس خبر داد و نوشت: در نماز آنجلوس در میدان سنت پیتر او با یک لوله IV بر روی دست و تنها از طریق یک صفحه ویدئو ظاهر شد و از ابتلا به بیماری ذات الریه صحبت کرد.

البته خبرها در این باره ضد و نقیض است و روزنامه پاسایر نویه پرسه در خبری در این باره توضیح داد: پاپ مجبور شد قرار ملاقات خود را به دلیل “آنفولانزای خفیف” لغو کند.

به نوشته این روزنامه آلمانی پاپ فرانسیس روز یکشنبه به دلیل بیماری تنفسی، نماز سنتی آنجلوس را در کلیسای کوچک اقامتگاهش در واتیکان برگزار کرد. وی در این کلیسا با صدایی خشن گفت: امروز نمی‌توانم پشت پنجره بایستم، زیرا این مشکل التهاب در ریه‌هایم وجود دارد. او طبق معمول برای نماز در پنجره کاخ حواری حاضر نشد، بلکه در یک پخش زنده از محل اقامت خود حاضر شد. او همچنین از یک کشیش خواست که دعا را بخواند.

این مرد ۸۶ ساله آرژانتینی خسته به نظر می رسید و گاهی اوقات هنگام نماز سرفه می کرد. او در نمازخانه مهمانخانه واتیکان سانتا مارتا، که در آنجا زندگی می کند، در کنار کشیش نشست . با این حال ایشان در پایان نماز خود دعای خیر کرد .

روز شنبه، مقر مقدس واتیکان به‌‌طور شگفت‌ انگیزی اعلام کرد که پاپ مجبور شد همه قرار ملاقات‌های خود را به دلیل بیماری لغو کند. دلیل این امر “آنفولانزای خفیف” اعلام شد.. بعداً اعلام شد که فرانسیس برای رد کردن عوارض این بیماری در کلینیکی در رم تحت یک سی تی اسکن کامپیوتری قرار گرفته است. پاپ بعد از آن توانست به واتیکان بازگردد.

سلامتی فرانسیس مدتی است که با مشکل روبرو شده است. وی در سال جاری دو بار در یک کلینیک تحت درمان قرار گرفته است. اول به دلیل ذات الریه؛ او بعداً مجبور شد تحت بیهوشی عمومی تحت عمل جراحی باز شکم قرار گیرد. وقتی از او در مورد وضعیت سلامتی اش سوال می شود اغلب تأکید می کند که هنوز زنده ام.!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *