مصدومیت ۷۱ نفر در زلزله زاهدان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان تعداد مصدومان حادثه زلزله ۴/۷ ریشتری زاهدان را تاکنون ۷۱ نفر عنوان کرد و گفت: این مصدومان به وسیله نیروهای اورژانس و یا با خودروی شخصی به چهار بیمارستان شهر زاهدان منتقل شدند.

به گزارش خورنا مجید محبی امروز سه‌شنبه ۳۰ آبان در بیان جزئیات این خبر گفت:: در پی وقوع زلزله ۴.۷ دهنم ریشتری بامداد امروز زاهدان در عمق ۱۰ کیلومتری زمین ۷۱ نفر مصدوم شدند که بیشتر مجروحان بر اثر افتادن از تخت و یا هنگام پایین آمدن از پله ها دچار مصدومیت سطحی شده و تعدادی از این افراد نیز دچار استرس و فشار روانی شدند.

وی افزود: فعالیت تیم‌های ارزیاب برای بررسی خسارات احتمالی بلافاصله پس از حادثه آغاز شده و نتیجه آن در اولین فرصت از طریق روابط عمومی استانداری و رسانه های رسمی اطلاع رسانی می‌شود.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه زلزله قابل‌پیش‌بینی نیست گفت: باید همیشه حواسمان به نکات ایمنی و هشدارها باشد، در این استان سه ایستگاه باند پهن زلزله‌نگار و ۲۹ دستگاه شتاب نگار وجود دارد اما اینکه مشخص شود زلزله دارای پس‌لرزه هست یا خیر قابل پیش‌بینی نیست.

محبی در پایان افزود: به دنبال وقوع زلزله ۴.۷ دهم ریشتری زاهدان امروز هیچ تعطیلی و تغییر ساعت کاری در سطح مدارس و ادارات وجود ندارد؛ اما تأکید بر رعایت نکات ایمنی باید مورد توجه همگان قرار گیرد.