یک نماینده مجلس: اظهارات وزیر کار درباره ایجاد یک میلیون شغل صحت ندارد/نمی‌دانم این آمارها را از کجا آورده

نماینده رشت با بیان اینکه اظهارات صولت مرتضوی وزیر کار درباره‌ ایجاد یک میلیون شغل در کشور صحت ندارد گفت: چگونه این آمار اشتغال وزیر کار را باور کنیم وقتی که هر روزه شاهد افزایش مراجعه جوانان بیکار و جویای کار به دفاتر نمایندگان مجلس هستیم.

به گزارش خورنا محمدرضا احمدی با بیان اینکه اظهارات وزیر کار مبنی بر ایجاد یک میلیون شغل در کشور و احیای ۱۰۰ کارخانه صنعتی در گیلان صحت ندارد، گفت: اگر ۱۰۰ کارخانه صنعتی در گیلان احیا می‌شد الان این استان باید گلستان می‌شد.

وی با اشاره به اینکه هر روز شاهد مراجعه بیشتر جوانان بیکار و جویای کار به دفاتر نمایندگان هستیم، گفت: از اظهارات آقای مرتضوی و ارائه چنین آمار‌هایی تعجب می‌کنم!. اگر یک میلیون شغل در کشور ایجاد شده و ۱۰۰ کارخانه در گیلان احیاء شده، پس چرا مراجعه به ما نمایندگان کم نشده است.

نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اظهارات وزیر متاسفانه صحت ندارد، وقتی جوانان بیکار به ما مراجعه می‌کنند و هر روز تعداد تقاضای کار بیشتر می‌شود، این یعنی ایجاد یک میلیون شغل در کشور صحت ندارد.

احمدی با تأکید بر اینکه تا دلتان بخواهد ما کارخانه ورشکسته، نیمه کاره و در آستانه تعطیلی در استان گیلان داریم، افزود: قطعاً از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌خواهیم که آمار‌هایی که ارائه کردند، بگویند از کجا گرفته و کدام کارخا‌نه‌ها را احیا کردند؟.

احمدی یادآور شد: برخی از شرکت‌هایی که در استان گیلان احیا شد، از جمله رشت الکتریک قبل از حضور آقای مرتضوی در وزارت کار، این شرکت‌ها احیا شده بود.

وی در همین زمینه به نابودی کشاورزان و برنج‌کاران استان گیلان نیز اشاره کرد و گفت: با سیاست‌های غلط، ما شاهد ورشکستگی کشاورزان گیلانی هستیم نه احیای کارخانه‌ها.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *