خبرهای نگران کننده در مورد پیروز: آیا پسر ایران باید تا آخر عمر دیالیز شود؟

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط‌ زیست درباره آخرین وضعیت «پیروز» گفت: وضعیت این توله یوز نسبت به دیروز هیچ تغییری نکرده است و همچنان در بیمارستان تحت‌نظر است و کار مداوای او انجام می‌شود.

به گزارش خورنا غلامرضا ابدالی با اعلام این خبر توضیح داد: پیروز دارای نارسایی کلیه است که در صورت برطرف نشدن آن باید هر ۲۴ ساعت، یک بار دیالیز شود.

وی درباره شائبه مطرح شده در رابطه با وجود دستگاه‌های دیالیز و عدم استفاده سازمان محیط‌زیست از آن گفت: در هرکجای ایران این دستگاه‌ها باشد ما آن را استفاده می‌کنیم ولی بیمارستان به ما میگوید که در حال حاضر این دستگاه در ایران وجود ندارد.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش در پایان با بیان اینکه دامپزشک پیروز «پیتر کالدوِل» از آفریقای‌جنوبی است و ما تمام داروها را با مشورت او می‌دهیم افزود: علت بیشتر نارسایی‌های «پیروز» این است که این توله یوز اصلاً شیر مادر را نخورده است ودر محیط آزمایشگاهی پرورش یافته، اگر از شیر مادر یک تا دو هفته تغذیه می‌کرد تمام دستگاه‌های بدنش قوی می‌شد و ریزفکتورهای مورد نیاز برای ایمنی بدن را دریافت می‌کرد و این نارسایی ها پیش نمی‌آمد.