بازداشت کلاهبرداران صندوق خانگی در خوزستان

فرمانده انتظامی خوزستان از دستگیری اعضای یک باند کلاهبرداری با ترفند تشکیل صندوق خانگی در استان خبر داد و گفت: متهمان در تحقیقات پلیس به ۸۰۰ فقره کلاهبرداري به ارزش ۲۲۰ میلیارد ریال اعتراف کردند.

به گزارش خورنا سردار سید محمد صالحی در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در پی وقوع کلاهبرداری با ترفند تشکیل صندوق‌های خانگی و اعطای وام در چند شهرستان از قبیل رامهرمز، باغملک و .. و همچنین استان‌های همجوار و متواری شدن متهمان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس با کار اطلاعاتی دقیق و انجام اقدامات تخصصی و هوشمندانه اعضای باند ۳ نفره کلاهبرداری را در استان تهران شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی و همکاری کارکنان اطلاعات سپاه طی عملیاتی منسجم و غافلگیرانه آنان را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان خوزستان تصریح کرد: متهمان در تحقیقات پلیس به ۸۰۰ فقره کلاهبرداری با ترفند تشکیل صندوق‌های خانگی و اعطای وام به ارزش ۲۲۰ میلیارد ریال اعتراف کردند.

سردار صالحی با اشاره به تحویل متهمان به مرجع قضائی، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیر قانونی و محرمانه توسط افراد مشکوک مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام تا نسبت به دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام شود.