با حضور استاندار هرمزگان:

عملیات اجرایی احداث دانشکده دندان‌پزشکی هرمزگان آغاز شد

آیین آغاز عملیات اجرایی احداث دانشکده دندان‌پزشکی هرمزگان با حضور استاندار هرمزگان برگزار شد.

به گزارش خورنا به نقل از مهر، مهدی دوستی ظهر شنبه در این آیین با تاکید بر اهمیت مسئله ارتقای سطح خدمات درمانی به مردم و برنامه‌ریزی و پیگیری مستمر در این راستا اظهار داشت: دانشکده دندان‌پزشکی یک مجموعه جامع است که هم در حوزه آموزش و هم حوزه ارائه خدمات درمانی فعالیت خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه احداث دانشکده دندان‌پزشکی نیاز استان است افزود: با توجه به اینکه در حال حاضر میزان خدمات دندان‌پزشکی استان محدود است وجود یک دانشکده تخصصی دندان پزشکی برای توسعه خدمات در این حوزه یک نیاز ضروری بود.

استاندار هرمزگان گفت: تربیت نیروی انسانی و نیروی مجرب موجب می‌شود سطح دسترسی مردم به خدمات افزایش یابد اعتقاد ما در دولت این است که برای توسعه پایدار در بخش بهداشت، درمان و سلامت مردم باید نیروی ماندگار بومی تربیت شود که خدمات چند ساله از این متخصصان بومی گرفته شود.

وی تصریح کرد: پروژه‌های حوزه درمان پروژه‌های خاصی هستند که با جدیت به دنبال پیگیری و به ثمر رساندن این طرح‌ها هستیم و خوشبختانه با تعامل سازنده‌ای که میان مسئولان استانی وجود دارد این مسئله اتفاق خواهد افتاد.

دوستی گفت: در حال حاضر علاوه بر اینکه اعتبار جدیدی برای بیمارستان ۲۶۴ تختخوابی گرفته شده به دنبال ایجاد دانشگاه علوم پزشکی در شرق و غرب استان نیز هستیم.

وی ادامه داد: در حوزه تجهیزات بیمارستانی نیز گام‌های خوبی برداشته شده و در حال تامین این تجهیزات هستیم، در مجموع تمرکز خوبی در همه ابعاد پزشکی استان وجود دارد که در نهایت امیدواریم میزان خدمات درمانی به مردم شریف استان افزایش یابد.

گفتنی است، مهدی دوستی استاندار هرمزگان، احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، دکتر حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و جمعی از مسئولان استانی آیین آغاز عملیات اجرایی احداث دانشکده دندان‌پزشکی هرمزگان برگزار شد.

پروژه دانشکده تخصصی دندان پزشکی هرمزگان در ۵ طبقه شامل بخش تشخیص، رادیولوژی، کلاس‌ها، رختکن‌ها، کتابخانه، سالن لابراتور پروتز، بخش پروتز تائه، بخش پروتز متحرک، قسمت اداری، بخش آندو، بخش ترمیمی، بخش پریو، بخش جراحی، بخش ارتودنسی و بخش کودکان خواهد بود، این دانشکده در زمینی به مساحت ۱۳۵۰۰ مترمربع و در مدت زمان ۳۰ ماه قرار است احداث شده و مورد بهره برداری قرار گیرد.