عملیات بازسازی تاسیسات آبرسانی ۱۲ روستای خرمشهر آغاز شد

رئیس اداره امور آبفای خرمشهر گفت: عملیات بازسازی تاسیسات آبرسانی ۱۲ روستای حفارشرقی خرمشهر با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری خورنا، حسین عبیداوی، رئیس اداره امور آبفای خرمشهر اظهار کرد: با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک با نهاد پیشرفت و آبادانی خرمشهر و آبفا به منظور بهبود کیفیت و کمیت آب روستایی، تاسیسات آبرسانی ۱۲ روستای پرجمعیت حفارشرقی با ۱۲ هزار نفر جمعیت بازسازی و اصلاح می شود.

وی افزود: در این راستا تعداد ۱۱ دستگاه پمپ و الکتروپمپ همچنین پنج هزار مترلوله پلی‌اتیلن تامین شده که با حمایت جمعیت نیکوکاری امام رضایی‌ها از سوی نهاد پیشرفت و آبادانی خرمشهر به اداره امور آبفا این شهرستان خرمشهر تحویل شد.

عبیداوی گفت: در حال حاضر تاسیسات روستاهای مسیر شلمچه بازسازی شده و این روستاها از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه بخش عمده شبکه آبرسانی روستاهای غرب کارون خرمشهر فرسوده است افزود: در گام بعدی تاسیسات آبرسانی شهدای غرب کارون بازسازی می شود.

رئیس اداره آبفای خرمشهر یادآور شد: با بازسازی این تاسیسات ۱۲ روستا از جمله روستای مکسر، سوئیچتیه یک، ۲ و سه، سوئیچتیه علیا و سرحانیه سفلی، رحمانیه کعبی، رحمانیه فیصلی، شریعه ام‌التمن و روستای شریعه سیدعبود از آب آشامیدنی پایدار بهره‌مند می‌شوند.

هفت هزار مشترک در ۴۵ روستا زیر پوشش تاسیسات آبرسانی شهید منصوری، شهدای غرب کارون و حفار شرقی خرمشهر هستند.