افزایش ۳ برابری اعتبارات خوزستان/ ۱۷شهر و شهرستان جدید در راه است

خورنا: استاندار خوزستان گفت: تغییر تقسیمات کشوری در دولت هفتم و هشتم در مجموع ۳۱ مورد بود که خوشبختانه در دولت نهم و دهم این رقم به ۵۶ مورد افزایش یافت.

سیدجعفر حجازی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: تغییر تقسیمات کشوری در دولت هفتم و هشتم در مجموع ۳۱ مورد بود که شامل ایجاد چهار شهرستان، ۹ بخش و ۱۸ شهر می‌شد ولی در دولت نهم و دهم این رقم به ۵۶ مورد افزایش یافت که ۳۷ مورد آن در دولت دهم اتفاق افتاد.

*تا پایان دولت دهم ۱۹ شهرستان جدید، ۲ بخش و ۱۴ شهر تصویب می‌شود

وی افزود: همچنین تا پایان دولت، ۱۹ مورد جدید شامل سه شهرستان، دو بخش و ۱۴ شهر تصویب خواهد شد که رقم بسیار بالایی است.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: بودجه شهرستان اهواز به تنهایی ۱۶۷ میلیارد تومان بوده که با توجه به عقب ماندگی استان خوزستان و مشکلاتی که در هشت سال دفاع مقدس با آن روبه رو هستیم، رقم پایینی است.

*نامگذاری شهرستان کارون/ بودجه اهواز پایین است

وی در رابطه با شهرستان شدن منطقه کوت عبدالله تصریح کرد: امام جمعه این منطقه در ماه رمضان سال جاری، در خطبه‌های نماز جمعه پیشنهاد شهرستان شدن کوت عبدالله را به مردم اعلام کردند که با استقبال مردم مواجه شد و تصمیم داریم با شکوفایی این شهرستان مردم تمام و کمال اثرات آن را ببینند.

حجازی با اشاره به سخن رئیس جمهور در خصوص انتخاب نام کارون برای این شهرستان، که گفته است «نام کارون را احیا کردید»، تصریح کرد: در زمینه انتخاب نام این شهرستان نیز امام جمعه کوت عبدالله به نیابت از دولت با اهالی منطقه مشورت کرد و اسم شهرستان را انتخاب کردند.

به گفته وی با شهرستان شدن مناطق، اعتبارات هر منطقه چند برابر می‌شود زیرا هر یک، شاخص خود را دریافت خواهند کرد.

استاندار خوزستان افزود: در استان خوزستان عقب ماندگی زیاد است و با اضافه شدن شهرستان‌های جدید به استان اعتباراتی که به خوزستان تعلق می گیرد ۲.۵ تا سه برابر خواهد شد.

*عوارض آلایندگی دریافت می‌شود

وی با اشاره به اینکه شهرستان کارون شامل چهار شهر کوت عبدالله، شیرین شهر، جنگیه و قلعه چنان است، ادامه داد: این منطقه به واسطه فاصله از اهواز عوارض ناشی از صنایع و کارخانجاتی که در اطرافش بود را دریافت نمی‌کرد اما با شهرستان شدن می‌تواند از عوارض حاصل از کارخانجات موجود در منطقه استفاده کند و بهبود یابد.

حجازی تصریح کرد: تا پایان سال جاری بسیاری از ادارات این شهرستان مستقل و در مکان‌های مشخص شده مستقر خواهند شد و کمک‌های استانی نیز در خصوص این منطقه چند برابر می‌شود.

وی همچنین عنوان کرد: شهرداری اهواز تا زمانی که شهرداری کارون فعال شود، خدمات خود را به مردم منطقه ارائه می‌دهد.

*استخدام در ادارات شهرستان کارون/ اختصاص ۲ هزار واحد مسکن با وام ۴ درصد

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه ماموریت ما از هم‌اکنون آغاز می‌شود، بیان کرد: در آزمون استخدامی اسفندماه، برای استخدام در ادارات شهرستان کارون به صورت ۱۰۰ درصد از جوانان بومی این منطقه استفاده خواهد شد.

وی در پایان اضافه کرد:در طرح مسکن مهر نیز حداقل ۲ هزار واحد مسکن ویلایی و دو طبقه با وام چهار درصد به این شهرستان تعلق می‌گیرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • رضا رضایی سلام کاش یه سری به شهر مظلوم و بدبخت سربندر بزنید پس جریان شهرستان شدن آنجا چی شد چرا هیچ کس پیگیری نمیکند مگه اطلاع رسانی نکردیده اید پس چه شد نه فرمانداری نه در هئیت دولت تصویب شده تا کی باید این حرف ها را بشنوید این ظلم و ستم م تاریکی و این تخت و مقام هیچ وقت باقی نخواهد ماند مطمئین باش روزی میرسد که تمام مخالفان شهر بندرامام خمینی عزیز نابود میشود حضرت امام ببین با مردم شهرت چکارا که نمیکنن خودت قضاوت کن خدا
  • جواب به رضا رضايي يه جوي ميفرماييد مظلو و بدبخت كه آدم دچار بهت ميشود!!! سربندر اصلا نياز به شهرستان شدن ندارد زيرا امكانات موجود در آن بهتر از خيلي از شهرستانهاي استان ميباشد و موارد نقص نيز بايد برطرف شود بله ولي علم شهرستان شدنش فقط و فقط براي باز نگهداشتن عده اي چپاولگر به بيت المال در سازمان بنادر ميباشد ولاغير..اينرا ميتوان از حاميان و عوامل پشت پرده اين فتنه فهميد كه همگي از پيمانكاران و دلالان بدنام منطقه ميباشند درحاليكه اگر صداقت دارند ميتوانند امكانات بيشتري براي مردم شهرشان فراهم كنند نه اينكه همه سرمايه هاي خودرا در شهرها و زادگاههاي مادري خودشان خرج كنند!!!!
  • رضا رضایی واقعا رو خوب چیزیه که شما ندارید - در حدی نیستید باهاتون بحث کنم - این حرف ها کی گذاشته سر زبونتون مسولاتون