ناکامی جستجوگران اشیای تاریخی در اهواز

فرمانده یگان حفاظت اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از ناکام گذاشتن سه فرد حین عملیات حفاری غیرمجاز در کلانشهر اهواز خبر داد.

خورنا- به گزارش روابط عمومی اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، سرهنگ رامین مکناوی امروز سه‎شنبه ۲۵ دی‎ماه ۹۷ با اشاره به دریافت خبری از سوی دوستداران میراث فرهنگی مبنی بر انجام عملیات حفاری غیرمجاز توسط چند فرد ناشناس در اطراف شهرستان اهواز گفت: در راستای اقدامات تعاملی با نیروهای انتظامی در راستای ادامه روند دستگیری قاچاقچیان آثار تاریخی ـ فرهنگی و با تلاش نیروهای یگان حفاظت استان، موضوع در دستور کار این یگان قرار گرفت.

او در ادامه عنوان کرد: پس از کسب دستور قضایی با هدایت عملیات توسط فرمانده یگان حفاظت، نیروهای ستاد فرماندهی با همراهی پایگاه حفاظت میراث فرهنگی کلانشهر اهواز و پایگاه حفاظت شهرستان باوی و نیز عوامل یگان امداد نیروی انتظامی شهرستان باوی به محل مورد نظر عزیمت کردند.

فرمانده یگان حفاظت اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان تصریح کرد: پس رسیدن نیروها در محل، ضمن بررسی دقیق منطقه و باتوجه به این‎که حفاری غیرمجاز در منزل مسکونی درحال انجام بود، در یک عملیات پلیسی و غافلگیرانه با رعایت اصول و موازین حفاظتی، سه حفار غیرمجاز که در میان آنان یک زن نیز دیده می‎شد حین عملیات حفاری دستگیر شدند.

وی با بیان این‎که پس از دستگیری این افراد، آلات و ادوات حفاری به همراه یک دستگاه خودرو پژو پارس نیز از این افراد ضبط شد افزود: در خصوص این موضوع، افراد دستگیرشده به همراه پرونده تشکیل‎شده به منظور سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی دلالت داده شدند و تلاش برای دستگیری متهمان احتمالی دیگر ادامه دارد.