داریوش یزدی: پارس جنوبی یکی از تیم‌های خوب و قابل احترام است/ به سه امتیاز این دیدار نیاز مبرم داریم

خورنا- داریوش یزدی در نشست خبری پیش از دیدار تیم‌های استقلال خوزستان و پارس جنوبی جم در هفته نهم لیگ برتر اظهار داشت: قبل از اینکه راجع به بازی صحبت کنم. به خاطر روز تربیت بدنی و ورزش و نیز مدال‌های رنگارنگ بچه‌های معلول و جانباز کشورمان در بازی‌های پاراآسیایی تبریک می‌گویم. پارس جنوبی یکی از تیم‌های خوب و قابل احترام سال گذشته است و در آن مسابقات نتایج خیلی خوبی گرفته بود و پدیده لیگ شد. امسال قضیه این تیم متفاوت شده است.

وی ادامه داد: پارس جنوبی تیم بسیار خوبی است، اما نتایج خوبی کسب نکرده است. نقاط ضعف و قوت پارس را شناسایی کرده‌ایم و امیدوارم فردا بتوانیم از آنها استفاده کنیم. ما به دنبال سه امتیاز بازی هستیم و به آن نیاز مبریم داریم تا شرایط خود را در جدول بهبود بخشیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان درباره شکست ۶ بر صفر این تیم مقابل تراکتورسازی تبریز گفت: در دریافت گل، یک یا دو بازیکن یا یک خط به تنهایی مقصر نیست، بلکه مجموعه تیم می‌تواند مقصر باشد. در دیدار مقابل تراکتورسازی، دفاع تیمی مشکل داشت. کارهای زیادی انجام دادیم و امیدوارم بچه‌ها به سرعت به زمان پیش از دیدار با تراکتورسازی برگردند. ما پیش از این دیدار در مجموع ۶ گل خوردیم و این نشان می‌دهد مجموعه دفاعی تیم، عملکرد خوبی داشته است. در آن مسابقه، اتفاقاتی سوای مسائل فنی رقم خورد که صحبت راجع به آن خیلی جایز نیست. مطمئن باشید استقلال خوزستان در آینده بهتر از این خواهد شد و این نتایج به خاطر جوانی تیم ماست که نیاز به گذشت زمان دارد.

یزدی با بیان اینکه مربیان همیشه برای چالش‌های پیش رو در فوتبال، نگرانی‌های خاص خود را دارند، خاطرنشان کرد: هفته به هفته با چالش‌های گوناگونی دست و پنجه نرم می‌کنیم. زمانی که مربیان از نقاط ضعف و قوت صحبت می‌کنند، به نقاط ضعف و قوت تیم خود و نیز تیم حریف اشاره می‌کنند. مطمئن باشید اگر دست روی دست بگذاریم، نقاط ضعف بیشتر می‌شود. ما کار می‌کنیم و با پتانسیلی که از بازیکنان می‌شناسیم، نوید می‌دهم که تیم ما در هفته‌های آینده بهتر می‌شود. تیم ما هنوز آن نمره مد نظر ما را ارائه نکرده و می‌تواند به آن برسد.همچنین ما درصدد جذب بازیکن هستیم و اگر بازیکنی باشد که به ما کمک کند، می‌توانیم او را جذب کنیم. چون لیست ما جای خالی دارد. گزینه‌هایی در این زمینه داریم و می‌خواهیم بهترین آنها را انتخاب کنیم. باز هم می‌گویم تیم ما از لحاظ پتانسیل خیلی بیشتر از آن است که تاکنون از خود نشان داده است.

وی درباره استعفای امیر سلطانی از مدیرعاملی باشگاه استقلال خوزستان گفت: استفعای مدیریت ارتباطی به من ندارد. این تغییرات بالاتر از سطح مربی و در سطح مدیریت است. اگر این تغییر درباره بازیکن و کادر فنی بود، پاسخ می‌دادم. امیدوارم این اتفاق، مثبت باشد و مشکلات پیش روی خود را با این تغییرات برطرف کنیم. باشگاه با مشکلاتی مواجه است. همچنین باید ببینیم نفر بعدی چه پتانسیل و توانایی‌هایی دارد. مسجدی (سرپرست باشگاه استقلال خوزستان) فردی موجه و توانا در ورزش است و می‌تواند به تیم کمک کند. امیدوارم با درایت مسجدی، این اتفاق رخ بدهد.

سرمربی تیم استقلال خوزستان در این باره که چرا فردی از باشگاه، اشتباهات داوری علیه تیم استقلال را پیگیری نمی‌کند، اظهار داشت: تغییرات مدیریتی باعث شد کارهای ما متوقف شود. این پیگیری‌ها باید انجام شود. ما نفرات کمی داریم و باشگاه باید نفرات بیشتری را برای کارهای متفاوت استخدام کند. با مدیران باشگاه حرف زدیم و چالش را شناسایی کردیم. باشگاه باید پیگیر موضوع باشد و فردی برای پیگیری این اشتباهات به خدمت بگیرد. در مسابقاتی که داشتیم، از داوری‌ها لطمه خورده‌ایم. به خصوص در دیدار مقابل صنعت نفت (که با پیروزی ۵ بر ۲ صنعت نفت خاتمه یافت). در این دیدار به وضوح از داوری لطمه خوردیم و کسی هم پاسخگو نبود.

یزدی با اشاره به مراجعه خود به فدراسیون فوتبال برای پیگیری اشتباهات داوری علیه آبی‌های خوزستانی گفت: مدتی پیش به فدراسیون فوتبال و کمیته داوران مراجعه کردم و غیاثی و عسکری، خیلی محترمانه و با آغوش باز از انتقادات استقبال کردند. فیلم بازی را گذاشتند و به آنها نشان دادم که تمام اشتباهات داور به ضرر ما بود. افراد حاضر در این جلسه نیز بر این مورد صحه گذاشتند. کارشناس داوری نیز در این نشست حاضر بود و دو نمره از نمره‌ای که ناظر داوری به داور مسابقه داده بود، کم کرد. با توجه به آیتم‌های پخش شده در فیلم، داور ضعیف قضاوت کرد. قضاوت ضعیف داور از نظر آنها، یعنی اینکه اشتباهات به سمت تیم مقابل گرایش داشت. مسبب اصلی آن پنج گل، داوری بود.

وی در مورد ورود بانوان به ورزشگاه آزادی برای دیدار تیم‌های ملی ایران و بولیوی تصریح کرد: وقتی این خبر را شنیدم، خیلی خوشحال شدم. بانوان می‌توانند مادر یا خواهر من باشند. حضور خواهر من در استادیوم، جای خوشحالی دارد. بانوان نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند. درباره این موضوع در استان خوزستان نیز صحبت شده است. عده‌ای که راجع به این موضوع صحبت می‌کنند و می‌گویند که ورود بانوان منع دارد، تنها به دنبال موارد منفی هستند. آنها افکار منفی خود را به جامعه انتقال می‌دهند، در صورتی که جامعه ما اینگونه نیست. منع ورود بانوان در چند سال اخیر، به مشکلات ورزشگاه‌ها اضافه کرده است. اگر آنها در ورزشگاه‌ها حاضر شوند، جوانان با حُجب و حیا، رفتارهای خشونت‌آمیز خود را کاهش می‌دهند.

انتهای پیام/