توصیه‌های یک فیزیوتراپیست به مبتلایان به کمردرد مزمن

خورنا: برجسته با بیان اینکه هنگام کار با رایانه صندلی را باید طوری تنظیم کرد که ضمن نزدیک بودن به میز، سر وگردن درحالت مستقیم و صحیح بدون چرخش به یکطرف و دید چشم‌ها اندکی به پایین تمایل داشته باشد، اضافه کرد: قسمت صفحه کلید را طوری روی میز باید قرار داد که مچ و ساعد روی میزحمایت شود و صفحه رایانه و صفحه کلید در وسط قرار گیرند و شخص مجبور به انحنای بی‌مورد ستون فقرات به یک سمت نباشد.

وی درخصوص ایستادن صحیح خاطر نشان کرد: عدم ایستادن طولانی مدت در یک وضعیت ثابت، عدم خم شدن به جلو و تغییر دادن مداوم وضعیت بدن از نکات قابل توجه هنگام ایستادن است.

وی افزود: برای تغییر وضعیت هنگام ایستادن می‌توان وزن بدن را بعد از دقایقی از روی یک پا روی دیگر پا انداخت و در ایستادن‌های طولانی برای انجام کاری از یک چهار پایه کوتاه به ارتفاع حداکثر ۳۰ سانتیمتر زیر یک پا استفاده نمود.

رئیس انجمن فیزیوتراپی استان یزد اذعان داشت: در شروع رانندگی صندلی را هر بار باید طوری تنظیم کرد تا فرد احساس کاملا راحتی از نظر وضعیت جسمانی و دید هنگام رانندگی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، برجسته توصیه کرد: در هنگام رانندگی در مسیرهای طولانی باید در بین راه توقف کرده و لحظاتی را استراحت کرده و قدم زد تا آسیب و مشکلاتی برای فرد رخ ندهد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *