ویژه‌نامه گروه‌های تروریستی تجزیه‌طلب در استان خوزستان منتشر شد

خورنا: ویژه‌نامه گروه‌های تروریستی تجزیه‌طلب در خوزستان منتشر شد.

به گزارش خورنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان، هشتمین شماره ماهنامه راه‌نما(مطالعات بین‌المللی تروریسم) ویژه گروه‌های تروریستی تجزیه‌طلب منتشر شد.

در این ویژه‌نامه مهمترین اقدامات گروه‌های تروریستی تجزیه‌طلب، ریشه‌های تاریخی و توطئه‌های خارجی در استان خوزستان مورد بررسی و واکاوی قرار گرفته است.

در این ماهنامه به مباحثی همچون خوزستان در نگاه امام و رهبری، خوزستان و قوم عرب، تاریخ تجزیه‌طلبی، خاطرات و اسناد و نگاهی به پشت پرده اغتشاشات سال ۱۳۸۴ در خوزستان پرداخته شده است.

آشنایی با گروه‌های تجزیه‌طلب، اعترافات تروریست‌ها، نگاهی به شکل‌گیری وهابیت در خوزستان، عشایر غیور و معرفی برخی از شهدای اقدامات تروریستی تجزیه‌طلبان از دیگر عناوینی است که در این ماهنامه به چشم می‌خورد.

مصاحبه با آیت‌الله حیدری امام جمعه موقت اهواز، دکتر سیدکریم حسینی معاون سیاسی‌اجتماعی استاندار خوزستان، شیخ سمیر باوی از شیوخ و بزرگان ایل باوی، حاج نعمت‌الله و شیخ جلیل عبیداوی از شیوخ طائفه بنی‌طُرُف، حاج اسماعیل کریمی‌نسب شاعر و آشنا به فرهنگ عشایر عرب و گفت‌وگو با دو تن از اعضای گروه تجزیه‌طلب از دیگر بخش‌های برگزیده این شماره ماهنامه تخصصی راه‌نما است.

گفتنی است این توطئه‌ها در استان خوزستان قهرمان و سرفراز سابقه دیرینه‌ای دارد، به‌ویژه تحرکات انگلیس و عراق پس از جنگ جهانی دوم به این سو، ابعاد حیرت‌انگیز این توطئه‌ها را نشان می‌دهد.

همچنین حمله سبوعانه رژیم صدام به ایران که با پشتیبانی بسیاری از قدرت‌ها صورت گرفت، اوج این توطئه‌ها پس از انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران بود که با خدمت گرفتن برخی مزدوران وطن‌فروش، تلاش شد تا خوزستان از پیکره ایران جدا شود اما با غیرت و ایستادگی مردم غیور این خطه و به‌ خصوص فداکاری و رشادت عشایر عرب که با تقدیم ۱۲هزار شهید در طول جنگ تحمیلی همراه بود، این توطئه دشمنان ایران نقش برآب شد.

این ویژه‌نامه به همت بنیاد هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) و با مدیر مسئولی سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد در ۱۵۶ صفحه با آدرس www.Rah-nama.ir قابل مشاهده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *