خطیب جمعه بهبهان: مسئولان زمینه ازدواج آسان را فراهم کنند

خورنا: خطیب جمعه بهبهان گفت: مسئولان و دست‌اندرکاران امر ازدواج، شرایط را برای آسان انجام شدن این امر فراهم کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بهبهان، حجت‌الاسلام عبدالرضا ابوعلی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در جمع نمازگزاران این شهرستان با اشاره به فرارسیدن سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) اظهار کرد: همه جوانان ما باید این ازدواج آسمانی را الگوی زندگی خود قرار داده و با تأسی به آن دو حضرت، زندگی خود را آغاز کنند.

وی تصریح کرد: در صورتی که سادگی و آسانی زندگی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) سرمشق زندگی جوانان ما قرار گیرد، بسیاری از مشکلات پس از ازدواج مرتفع شده و معضلی به نام طلاق وجود نخواهد داشت.

امام جمعه بهبهان با اشاره به نقش والدین در این امر خاطر نشان کرد: بسیاری از والدین جوانان، خود به جای هدایت فرزندانشان به سوی سادگی، ازدواج را سخت کرده و شرایط مختلف و گاهی مشکلی را برای آغاز زندگی آنها ایجاد می‌کنند.

این مسئول ادامه داد: جوانان ما نیز برای آغاز زندگی خود شرط‌های سنگینی را گذاشته و پسر از دختر و دختر از پسر درخواست‌های سنگین و مشکلی را طلب می‌کنند که فراهم شدن آنها در آغاز راه زندگی مشترک نیز خوشبختی را تضمین نمی‌کند.

ابوعلی تصریح کرد: سخت کردن ازدواج به نتیجه‌ای مطلوب‌تر از نزاع‌های خانوادگی، مشکلات خانوادگی و در نهایت طلاق نخواهد رسید و معضلات آن به دامن زندگی جوانان کشیده می‌شود.

وی ضمن تأکید بر نقش مسئولان در ایجاد فرهنگ ازدواج آسان در کشور اذعان داشت: وظیفه مسئولان مقوله ازدواج است که با درایت و چاره‌اندیشی در کنار فرهنگ‌سازی، پیوند آسمانی امام علی(ع) و فاطمه‌‌الزهرا(س) را الگوی جوانان قرار داده و معضلی به نام طلاق را ریشه‌کن کنند.