حدود ۱۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در سواحل ماهشهر کشف شد

خورنا: فرمانده مرزبانی خوزستان از کشف بیش از ۱۲ هزارلیتر گازوئیل قاچاق در هفته گذشته خبر داد.

به گزارش خورنا به نقل از روابط عمومی عقیدتی سیاسی فرماندهی مرزبانی خوزستان حمید هداوند با اشاره به اینکه کشف این میزان سوخت قاچاق با تلاش پایگاه دریایی ماهشهر صورت گرفته است، اظهار کرد: در راستای ارتقای امنیت مرزی و مبارزه با قاچاق سوخت مأموران پاسگاه شناور خور زهره در هنگام گشت‌زنی در منطقه اسکله به یک فروند لنج صیادی مشکوک ‌شدند.

وی ادامه داد: با اطلاعات و بررسی‌های به عمل آمده از مدارک و دفترچه سوخت لنج، معلوم شد سهمیه سوخت موجود این لنج به میزان تقریبی ۵ هزار و ۱۱۹ لیتر گازوئیل بوده که پس از بازرسی از مخازن آن، مأموران موفق به کشف مقدار تقریبی ۷ هزار و ۴۸۱ لیتر گازوئیل قاچاق شدند.

هداوند با اشاره به بازرسی ماهرانه مأموران مرزبانی خوزستان از این وسیله نقلیه آبی، عنوان کرد: لنج مذکور به همراه سوخت مکشوفه و متهمان دستگیر شده برای طی مراحل قانونی به پاسگاه مرزی دریایی سجافی منتقل شدند.

این مقام مسئول در مرزبانی خوزستان در ادامه گفت: همچنین اکیپ گشتی ناوگروه دریابانی ماهشهر در حوالی ساحل شرکت نفت به دو فروند مشکوک برخورد کردند که سرنشینان آن به محض دیدن مأموران متواری شدند.

وی تصریح کرد: بعد از عملیات تعقیب و گریز مأموران دریابانی ماهشهر ۴۶ بشکه ۶۰ لیتری به ارزش بیش از ۵۰ میلیون ریال را کشف و ضبط کردند.

هداوند خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از پدیده شوم قاچاق در منطقه گشت دریایی ماهشهر، یک دستگاه خودروی نیسان وانت آبی رنگ فاقد پلاک به همراه ۴۰ بشکه ۶۰ لیتری جمعا به مقدار ۲ هزار و ۴۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق توسط مرزبانی شناسایی و توقیف شد.

به گفته وی، متهمان دستگیر شده در این مورد نیز برای طی مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.