امام جمعه زیدون: هدف امریکا از حمله به برج های دوقلو به وجود آوردن خاورمیانه ای جدید بود

خورنا: حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم قائمی امام جمعه سردشت زیدون در خطبه های نماز جمعه این هفته خود اظهار داشتند:  هدف امریکا از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ و حمله به برج های دوقلو به وجود آوردن خاورمیانه ای جدید برای حمله به عراق و کشور های حاشیه ای جمهوری اسلامی و همچنین ایجاد پایتختی در خاورمیانه برای رژیم صهیونیستی بود.

حجت الاسلام و المیلمین قائمی خاطر نشان کرد: به وجود آوردن حمله دروغین به برج های تجاری ضربه زدن به جمهوری اسلامی بود که به لطف خدا این امر محقق نشد.

وی یادآور شد: هدف دشمن طرح خاورمیانه بزرگ و خاورمیانه جدید  و با حمله  به عراق، سوریه، لبنان و افغانستان چیده شود اما تحولات منطقه براساس خواست آنان پیش نرفت و آمریکاییان خود اعتراف به شکست طرح کردند.

امام جمعه سردشت زیدون افزود: حادثه ۱۱سپتامبر نقطه عطفی در سیاست بین الملل محسوب می شود. از این مقطع زمانی به بعد روابط آمریکا با کشورهای خاورمیانه از جمله ایران تحت تاثیر فضای ۱۱ سپتامبر قرار گرفت.

وی  با توجه به ۱۷ شهریور روز جمعه سیاه افزود: در سال ۵۷ در میدان ژاله اتفاقی رخ داد که منجر به کشته شدن مردم بی دفاع و بی گناه بود که برای احقاق حق خود و زورگویی ها و ستم و ظلم های زمان خود نتوانسته بودند خاموش باشند.

امام جمعه سردشت زیدون  ادامه داد: شهدای ۱۷ شهریور خون خود را برای دین خود ریختند  تا از مملکت خود و ولایت فقیه دفاع کنند و نشان دهند که فریب دشمن را نخواهند خورد.

حجت الاسلام و المسلمین قائمی اضافه کرد:۱۷ شهریور نشان داد که مردم ما از ناموس خود از اسلام و دین خود تا آخرین قطره خون خود دفاع میکنند و پشتیبان ولایت هستند.

وی با توجه به در پیش بودن سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) افزود: آنچه به دوره امامت حضرت امام صادق(علیه السلام) ویژگی خاصی بخشیده، استفاده از علم بی کران امامت، تربیت دانش طلبان و بنیان گذاری فکری و علمی مذهب تشیع بوده است.

وی ادامه داد: ایشان فردی خوش مجلس و خوش سخن بودند و با مردم روابط گرم و معاشرتی صمیمانه داشتند و از نظر علم و فضل سرآمد روزگار خود به شمار می آمد.

امام جمعه سردشت گفت: از ویژگی های امام فروبردن خشم خود و خوش اخلاقی و همچنین جاذبه، هیبت و شکوه  ایشان بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *