ساخت پارکینگ طبقاتی آبادان مجدداً از مهرماه آغاز می‌شود

خورنا: شهردار آبادان گفت: در مهرماه سال جاری شاهد ادامه بهره‌برداری از پروژه پارکینگ طبقاتی هستیم که با راه‌اندازی مجدد کار آن، دیگر پروژه تعطیلی را در سطح شهرستان نداریم.

محمودرضا شیرازی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: پروژه پارکینگ طبقاتی آبادان به دلیل ایجاد نقص و ضعف فنی مدتی از ادامه کار بازمانده و هم‌اکنون در حال از سرگیری است.

وی افزود: در آزمایشات مکرر از فونداسیون‌ها و بتنی که در اجرای این پروژه در حال به‌کارگیری بود، دیدیم ادامه این پروژه به صرفه و صلاح شهر و شهروندان نیست زیرا حتی در صورت تکمیل و افتتاح، در آینده ممکن بود که اتفاق و حادثه ناگواری در آن رخ دهد.

شهردار آبادان خاطرنشان کرد: همه تلاش ما در راستای ارتقای خدمت‌رسانی به شهروندان و توسعه ابعاد مختلف اجتماعی و عمرانی شهر است.

وی خاطر نشان کرد: همچنین مطالعات مشاور مقاوم‌سازی شهرداری در پروژه مذکور نشان می‌داد که اگر ساختمان با غلط‌کاری‌های پیمانکار وقت ساخته می‌شد پارکینگ ۲۵ سانتی‌متر پس از پایان پروژه نشست می‌کرد.

شیرازی عنوان کرد: در همین راستا با پیگیری‌های انجام شده، ادامه کار پروژه را متوقف و با پیمانکار که صلاحیت ادامه کار را نداشت، قطع همکاری شد.

وی بیان کرد: همچنین با حمایت فرماندار ویژه آبادان، امسال از محل اعتبارات عمرانی استانی، اعتبار ویژه‌ای برای این پروژه در نظر گرفته شده و مرحله نخست انتخاب پیمانکار آن نیز طی شده و در اواخر شهریورماه سال جاری مرحله نهایی انتخاب پیمانکار نیز انجام می‌شود.

مدیر سامانه شهری آبادان اظهار کرد: با تمهیدات و اقدامات در حال انجام، در مهرماه سال جاری شاهد ادامه بهره‌برداری از پروژه مذکور هستیم که با راه‌اندازی مجدد کار آن، دیگر پروژه تعطیلی را در سطح شهرستان نداریم.