عضو هیئت رئیسه مجلس: رئیس جمهور بداند ایران روسیه نیست

خورنا: و هیات رئیسه مجلس درباره این سخن رئیس جمهور که “چه کسی گفته امسال سال پایانی دولت است؟” گفت: دلیل اصلی رئیس جمهور برای حضور در صدا و سیما استفاده از رسانه ملی برای طرح انتخاباتی پوتین – مدودف است.اما رئیس جمهور باید بداند ایران روسیه و ایشان هم پوتین نیست و مدودف مورد نظر آقای احمدی نژاد نیز چنین جایگاهی در میان افکار عمومی ندارد و نخواهد داشت.

محمد دهقان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مصاحبه تلویزیونی سه شنبه شب رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور در این گفتگوی تلویزیونی حاضر نشد حقایق کشور مثل گرانی و مشکلات مسکن، ارز، صنعت و کشاورزی را بپذیرد وهیچ راه حل مشخصی نیز ارائه نداد .

وی با انتقاد از نحوه پاسخگوئی رئیس جمهور ادامه داد: رئیس جمهور همه مشکلات دولت را به گردن دیگران انداخت . این برای مردم قابل قبول نیست که پس از ۷ سال به جای پاسخگویی درباره مشکلات، فرافکنی شود.

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: اگر این نوع تخریب ها و ادبیات نامناسب در سال اول ریاست جمهوری احمدی نژاد وجود داشت می گفتیم که بی تجربه است و کم کم اصلاح می شود ولی این بی اخلاقی ها در سال آخر نسبت به سالهای اول بیشتر هم شده و این ادبیات نامناسب و نامتناسب در شان ریاست جمهور و مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

نماینده چناران در مجلس درباره تاکید رئیس جمهور بر اینکه “چه کسی گفته امسال سال پایانی دولت است؟” ادامه داد: تمام سخنان رئیس جمهور در این مصاحبه تلویزیونی با این جمله تطابق داشت و نشان داد دلیل وی برای حضور در صدا و سیما استفاده از رسانه ملی برای طرح انتخاباتی پوتین – مدودف است.

وی در همین رابطه تاکید کرد: رئیس جمهور باید بداند ایران روسیه و ایشان هم پوتین نیست و مدودف مورد نظر آقای احمدی نژاد نیز چنین جایگاهی در میان افکار عمومی ندارد و نخواهد داشت البته چون احمدی نژاد از ابتدا برای انتخاب وزرا بجای ژنرال به دنبال سرباز بود، لذا انسانهای با ظرفیت بالا که بتوانند نقش مدودف را بازی کنند در اطراف وی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه این ناعادلانه است که رئیس جمهور از رسانه ملی استفاده کند تا پروژه انتخاباتی خود را پیش ببرد، اضافه کرد: اگر مشخص شود رئیس جمهور می خواهد کسی را تعیین کند و یا برای فرد خاصی تبلیغ کند، حتی برای اجرای انتخابات نیز با مشکل مواجه خواهیم شد.

عضو هیات رئیسه مجلس در بخش دیگر از سخنان خود تاکید کرد: برخی از بحث هایی که در این برنامه از سوی رئیس جمهور مطرح شد همان افکار سابق جریان انحرافی بود که از زبان رئیس جمهور می شنیدیم، مواضع وی درباره بیداری اسلامی با مواضع نظام تطابق نداشت و مواضع جریان انحرافی مجددا از سوی ایشان مطرح شد.

دهقان گفت: اگر مسئولان قوا و نمایندگان مجلس در خصوص مسائل و مشکلات این دولت سکوت کرده اند به دلیل مصلحت فعلی کشور است، نباید این سکوت خیرخواهانه و دلسوزانه باعث شود دولت سوء استفاده و فرافکنی کند و مشکلات خود را به گردن دیگران بیندازد.

وی تصریح کرد: بخش عمده ای از مشکلات کنونی کشور از جمله گرانی، مشکلات ارز، تورم، مشکلات تولید از بی تدبیری دولت در مدیریت اقتصادی و به جهت نپذیرفتن نظریات کارشناسان اقتصادی است.

این نماینده مجلس گفت: من وقتی صحبت رئیس جمهور را شنیدیم آرزو کردم این دولت هر چه زودتر تمام شود و دولتی سر کار بیاید که صادق باشد و حقایق را کتمان نکند.

این عضو هیات رئیسه مجلس در توصیه به صداوسیما نیز گفت: رسانه ملی باید مراعات کند البته این اختیار رئیس جمهور است اما مجریان صدا و سیما اخلاقا و شرعا وظیفه دارند تلاش کنند حقایق از رسانه بیان شود.

وی ادامه داد: مجری برنامه تلویزیونی تنها شنونده و ابراز دست دولتی ها نیست باید حرف بزند وارد بحث شود و با سئوالات دقیق رئیس جمهور را در سال پایانی وادار به پاسخگویی کند.

نماینده مردم طرقبه و چناران با این تمثیل که نباید مجری صدا وسیما به رئیس جمهور پاس دهد تا وی آبشار بزند خاطر نشان کرد:اغلب سوال ها جهت دار بود و مجری تلاش داشت تا سخنان تنش زای رئیس جمهور بیشترشود و این نشان می داد که همه سوالات برنامه ریزی و حساب شده مطرح می شد.

وی افزود: صدا و سیما باید فضایی فراهم کند تا رئیس جمهور به سئوالات مردم پاسخ دهد و اینکه فرصت را برای تبلیغات یک جانبه دولت برای اهداف انتخاباتی فراهم می کند.

دهقان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: رئیس جمهور مجددا برخی مسائل غیر موجه و غیر منطقی که توسط شورای نگهبان و دیگر نهادهای مسئول غیر قانونی اعلام شده بود را تکرار کرد و آنچه می گفت در قانون اساسی وجود دارد و در اختیار رئیس جمهور است اصلا در قانون اساسی نیامده است. مواردی مثل هیات نظارت و تذکر قانون اساسی رئیس جمهور به سایر قوا و یا اختیار امضا نکردن برخی قوانین نه تنها در قانون اساسی نیامده است بلکه عکس آن برداشت می شود.

انتظار داشتیم رئیس جمهور از وحدتی چشمگیری که پس از اجلاس جنبش عدم تعهد بین مردم و مجموعه نظام ایجاد شده بود استفاده کرده و برای تداوم آن تلاش کند، اما متاسفانه ایشان این اجلاس را که برآمد همت همه قوا و مسئولان و در راس آن رهبری بود به نام دولت زد و بعد در سخنان تفرقه افکن کام شیرین ملت از این اجلاس را تلخ کرد.

وی افزود: متاسفانه صحبت ایشان بعد از اجلاس آغاز دامن زدن به اختلافات گذشته است و فضای شیرین پس از اجلاس را تحت الشعاع قرار داده و تبدیل به اختلافات جدید کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *