مرکز آموزش عالی علمی کاربردی در خرمشهر راه‌اندازی می‌شود

خورنا: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان گفت: راه‌اندازی مرکز آموزش عالی علمی ـ کاربردی خرمشهر در انتظار مصوبه شورای عالی کشور است.

رحمان قلاوند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرمشهر اظهار کرد: شهرستان خرمشهر به واسطه نزدیکی به منطقه آزاد اروند و همجواری با کشورهای حاشیه خلیج فارس می‌تواند در آموزش فنی و حرفه‌ای به این کشورها نقش مهمی را ایفا کند.

وی از را‌ه‌اندازی بزرگترین مرکز سنجش مهارت استان در جنوب کشور خبر داد و افزود: این مرکز با بیشترین ظرفیت در برنامه‌های عمومی و متفرقه می‌تواند خدمات ارزنده‌ای را به مردم به‌ویژه جوانان جویای کار استان خوزستان ارائه دهد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خوزستان خاطرنشان کرد: به‌منظور راه‌اندازی مرکز آموزش عالی علمی کاربردی در خرمشهر، در کمیته و شورای گسترش علمی کاربردی پیشنهاد راه‌اندازی این مرکز مصوب شده و امیدواریم در شورای عالی کشور نیز به تصویب برسد.

وی با بیان اینکه شهرستان خرمشهر از استعدادهای بالقوه بسیاری در بخش فنی و حرفه‌ای برخوردار است، گفت: بر اساس طرح مصوب شده امیدواریم بتوانیم نیروی بالای سطح دیپلم در مقطع کاردانی آموزش عالی مورد نیاز بازار کار را آموزش دهیم.

قلاوند بیان کرد: همچنین امیدواریم به زودی برای شهرستان خرمشهر مجوز راه‌اندازی مرکز غواصی، جوش زیرآب و تعمیر کشتی‌ها و ادوات در روی آب داده شود.

وی در پایان اظهار کرد: همه تلاش ما در راستای ارتقای فعالیت و رشته‌های فنی و حرفه‌ای در شهرهای مختلف استان خوزستان و فراهم آمدن بازار کار بیشتر در این استان است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *