پویا: پروژه های فاضلاب خوزستان به صورت شبانه روزی اجرا شود

خورنا: معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: با وجود عقب ماندگیهایی که در بخش فاضلاب این استان دیده می شود، پروژه های فعلی فاضلاب باید به صورت شبانه روزی پیگیری و اجرا شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن پویا شامگاه سه شنبه در نشست مشترک با مدیران آبفا و مسئولان شهرهای دیگر پروژه های شبکه فاضلاب استان اظهار کرد: بخش فاضلاب استان در گذشته مورد بی توجهی هایی قرار گرفته بود و در اغلب شهرها تبعات جنگ تاثیر منفی فراوانی روی شبکه فاضلاب گذاشته است.
وی بر ایجاد یک بستر مناسب و تعامل مثبت برای اجرای پروژه فاضلاب در شهرهای مختلف استان تاکید کرد و افزود: ما به عنوان یک مسئول وظیفه داریم ابعاد مختلف کار را بررسی کرده و یک کار خوب را در اسرع وقت تحویل مردم بدهیم.

پویا با بیان اینکه شرایط فعلی وضعیتی را ایجاد کرده که باید دنبال راهکارهای لازم برای اجرای این پروژه بزرگ باشیم، عنوان کرد: در استان به یک اهتمام و همگرایی مثبت نیاز داریم تا تواناییهای بالقوه خود را در اجرای طرحهای بزرگ و با حجم اعتبارات کلان به اثبات برسانیم.

معاون عمرانی استاندار خوزستان با اشاره به اینکه قرار است پروژه احداث شبکه فاضلاب در ۱۶ شهر استان خوزستان از محل فروش اوراق مشارکت اجرایی شود، تصریح کرد: این یک فرصت مناسب است که با این حجم اعتبارات بتوانیم مشکل فاضلاب در استان را برای همیشه ریشه کن کنیم.

پویا اظهار کرد: در فرصت طلایی پیش آمده مسئولان متولی امر احداث شبکه فاضلاب و همچنین شهرداران، فرمانداران و سایر مدیران شهرهایی که در حال احداث شبکه فاضلاب هستند باید به صورت شبانه روزی کار کرد.

وی عنوان کرد: همچنین اجرای شبانه روزی پروژه ها مورد تاکید قرار دارد و مسئولین مربوطه موظف به ارائه گزارش پیشرفت کار هستند تا در صورت اهمال و کم کاری با پیمانکار مربوطه برخورد لازم صورت پذیرد.