رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر: کانکس نداریم

خورنا: رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر در مورد احتمال بارش باران در مناطق زلزله زده گفت: هلال احمر آماده است ولی برای جلوگیری از آب گرفتگی و مشکلات دیگر مسئولان باید زودتر اقدام کنند این درحالی است که هنوز کانکسهای اسکان موقت تامین نشده است.

محمود مظفر در گفتگو با مهر در مورد اعلام سازمان هواشناسی کشور در مورد احتمال بارش باران در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی گفت: چادرهای امدادی ضد باران است و کاورهای نایلونی هم برای این مواقع دیده شده ولی برای جلوگیری از آب گرفتگی یا بروز مشکلات دیگر در هنگام بارش باران باید مسئولان زود تر وارد عمل شوند.

وی افزود: بر اساس قانون وزارت مسکن و شهرسازی باید کانکسهای مورد نیاز بعد از اسکان اضطراری را تامین کند ولی متاسفانه هنوز کانکسی وارد منطقه نشده و در زمان باران بسیار مشکل خواهیم داشت.

رئیس سازمان امداد و نجات اظهار داشت: وقتی دیدیم کسی برای تامین سرویسهای بهداشتی کاری نکرد به هر زحمتی بود توانستیم ۱۳۰۰ سرویس بهداشتی را تامین کرده و به منطقه ارسال کنیم. الان هم بسته‌های بهداشتی ویژه خانواده و پوشاک و البسه کودک به مقدار کافی توزیع شده است. همچنین کلمنهای آب و یخ هم به مقدار لازم تامین شده است.