امام جمعه تهران: گرانی در غرب از نشانه‌های ظهور است

خورنا: امام جمعه موقت تهران با اشاره به در پیش رو بودن روز قدس اظهار کرد: ان‌شاءالله امسال روز قدس با همه سال‌های گذشته فرق خواهد کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در خطبه‌های دوم نماز جمعه تهران با تاکید بر رعایت تقوا گفت: رعایت تقوا موجب رضایت خداست پس بیایید خدا را راضی کنیم.

وی با اشاره به اهمیت شب‌‌های قدر تصریح کرد: ماه رمضان به سرعت از دست می‌رود و باید قدر آن را بدانیم و شب‌های قدر را نیز از دست ندهیم یعنی انسان باید ارزش خود را در این شب‌ها پیدا کند و جایگاه خود را بشناسد.

وی با بیان این‌که «اگر در حین نماز جمعه پاک شویم حجاب بین ما و امام زمان(عج) از بین می‌رود» تصریح کرد: حجاب بین ما و امام زمان‌مان گناهان‌مان است و ان‌شاءالله در این فرصت باقی‌مانده بتوانیم توبه کنیم و فرصت شب قدر را غنیمت بشماریم و با همت کامل برای نجات کل بشر و نجات شیعیان در منطقه با سلاح دعا و صفایتان تلاش کنید و زندگی خودتان را برای یک سال بیمه کنید.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به سالروز بازگشت آزادگان نیز گفت: در شرایطی که صدام خونخوار حاضر به مبادله اسرا شد، باید بگوییم که یک عنایت غیبی بود؛ چراکه وجود مقدس امام زمان(ع) ما گاهی در دل دشمنان تصرف می‌کند و آن‌ها کاری را می‌کنند که نباید بکنند و حرفی را می‌زنند که نباید بزنند.

وی با بیان این‌که «آزادگان شهدای زنده ما هستند» افزود: قدر این آزادگان را می‌دانیم و به آن‌ها افتخار می‌کنیم و انتظار داریم که تا آخر سند حقانیت ما باشند.

وی با اشاره به در پیش رو بودن روز قدس اظهار کرد: ان‌شاءالله امسال روز قدس با همه سال‌های گذشته فرق خواهد کرد.

صدیقی با اشاره به این‌که «نطفه نامشروعی که سابقه تاریخی نداشت توسط دنیای غرب در یک منطقه حساس کاشته شد و امروز به صورت غده سرطانی سبز شده است» خاطرنشان کرد: این غده سرطانی نه ماهیت حقوقی و نه ریشه و اصالت دارد و سرزمین‌های بسیاری را غصب کرده و در این شصت سال اراضی بیشتری را گرفته و قتل و ارعاب می‌کنند و اخیرا طرح تغییر قبله اول و تخریب و اهانت به آن را مطرح می‌کنند که از مقدسات اسلام است و لعنت به سران بی‌عرضه عرب که به جای مقابله با کسانی که هویت و حیثیت آن‌ها را به مسخره گرفته‌اند به مقابله با مقاومت سوریه می‌پردازند در حالی که باید بدانند عمر اسراییل به پایان رسیده است.

وی همچنین با اشاره به تحریم‌ها تصریح کرد: مردم ما بصیرت کافی را دارند و تحریم‌ها تازگی ندارد؛ چراکه در هشت سال دفاع مقدس علاوه بر تحریم بر ما آتش می‌گشودند و حالا تحریم‌ها تشدید شده و فکر می‌کنند با فشار می‌توانند ملت به پا خواسته شهید داده ما را از آرمان‌های مقدس خود دور کنند، اما آن‌چه مسلم است این‌ها فرزندان عاشورایی هستند و فشارها ملت حسینی ما را نورانی‌تر می‌کند.

وی همچنین با اشاره به این‌که «امروز تمام دنیا گرفتار بحران اقتصادی است» گفت: همه دنیا امروز گرفتار گرانی و بیکاری است و ما این را مقدمه حضور امام عصر(عج) می‌دانیم و بوی پیراهن یوسف به مشام می‌رسد.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان این‌که «در جنگ بدون حضور مردم امکان پیروزی وجود نداشت» خاطرنشان کرد:‌ این جنگ که آخرین جنگ تاکتیکی دشمنان است آخرین حربه‌ای است که می‌توانند استفاده کنند و دیگر تیری در ترکش ندارند و باید مدیریت شود و دولت به ملت اعتماد کند و اقتصاد را به دست مردم بدهد تا رونق اقتصادی و تولید را به عهده بگیرند و با الهام از منشور حکومتی علی(ع) به مالک اشتر که در آن آمده بود اول آبادانی ایجاد کنید و بعد از مردم مالیات بگیرید، کمبودها و امکانات مردم بررسی شود و در نهایت مردم به صحنه‌آورده شوند تا مثل همیشه که بار را از دوش انقلاب برداشته‌اند این بار به وظیفه خود عمل کنند.

وی با تاکید بر اهمیت جلب اعتماد مردم و اعتماد به مردم به ضرورت اعتماد به نسل جوان اشاره کرد و گفت: جوانان که ما در مباحث هسته‌یی، صنعت، جنگ و غیره معجزه‌آسا افتخار ‌آفریدند باید مورد توجه قرار گیرند و در کنار آن دعاهای شب‌های قدر به ما باعث برکت الهی شود و گره‌های کور باز شوند.

وی با اشاره به کودتای عراق نیز تصریح کرد: جای تاسف و شکر است که مثلث شوم ارتجاع عرب، حکام غرب و افزون‌طلبان داخلی عراق که دولت نوری المالکی را به خاطر استقلال‌طلبی و همراهی با مردم مورد حمله قرار دادند از هم خواهد پاشید و امیدواریم دولت نوری المالکی با اتکا به مرجعیت و مردم مومن دلداده به اهل بیت(ع) و با جلب وحدت مردم و حمایت آن‌ها بتوانند از این بحران به سلامت عبور کنند.

امام جمعه موقت تهران ضمن عجیب دانستن مساله سوریه نیز گفت: دشمنان تحریم‌ها را علیه ما مطرح کردند و در این راستا نه مساله هسته‌یی و نه حقوق بشر برای آن‌ها اهمیت ندارد؛ چراکه خودشان بسیار نقض حقوق بشر می‌کنند و آبرو ندارند.

وی با اشاره به این‌که «در سوریه اصلاحات شروع شده است و مردم خودشان رای داده‌اند» تصریح کرد: این چه حقوق بشر و سازمان مللی است که این چنین وحشی‌گری می‌کند، ننگ و شرم بر آن‌ها باد و شرم بر کسانی که با حکام اسراییل همکاری می‌کنند و این طور خون می‌خورند و خون کودکان را می‌ریزند و مسلم است که این فشارها نشانه زوال آن‌هاست و نجات نزدیک است.

به گزارش ایسنا، صدیقی همچنین در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای به انزوا کشاندن امیرالمومنین(ع) گفت:‌این‌که امروز می‌بینیم دنیای کفر و سیاهی لشکرشان همه دست به دست هم داده‌اند تا این انقلاب علوی را در انزوا نگه دارند و یا به انزوا ببرند امر جدیدی نیست و همان چیزی است که از روز اول دنیا با علی(ع) کردند.

وی با تسلیت به مناسبت ایام شهادت امیرالمومنین علی(ع) گفت: علی(ع) آفتاب است، خورشید حقیقت است که از خانه خدا طلوع کرد و افول او طلوع جدیدی بود که در خانه خدا پیش آمد. در واقع علی(ع) رمز حقیقت است و اگر توانستند خدا را منزوی کنند علی(ع) و راه علی(ع) را هم می‌توانند منزوی کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: اگر علی نبود حیات معنوی، دینی و فرهنگی ،انقلابی و سیاسی حضرت نبی اکرم(ص) باقی نمی‌ماند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *