اتفاقی که “حادثه آتش سوزی پتروشیمی بندرامام” را غم انگیزتر کرد

خورنا: جمعه ای که گذشت، یکی از تلخترین روزهای تاریخ صنعت پتروشیمی در کشور بود. اتفاقی که خانواده های زیادی را داغ دار عزیزانشان کرد. آمار کشته شدگان و مجروحانی که پزشکان از بهبود برخی از آنان نا امیدند، خود گواه بر تلخ بودن این حادثه دارد.

به گزارش خورنا، این حادثه نه تنها ماهشهر و خوزستان، بلکه همه مردم ایران را اندوه گین کرد. حادثه ای که دلایل زیادی میتواند داشته باشد. از رعایت نکردن نکات ریز و درشت ایمنی تا سوء مدیریت در پتروشیمی بندرامام و اشتباهات انسانی و غیره….

این حادثه به اندازه کافی غمگین بود، اما اتفاقی که شاید غمگین تر از آن بود، درست یک روز بعد، یعنی شنبه اتفاق افتاد. حادثه ای که خانواده های داغ دیدگان و پرسنل شرکت و هرکس که خبرش را شنید، دچار بهت و اندوهی دو چندان کرد.

شنبه، ۱۴ مردادماه، مراسم جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع) با حضور محمد حسین ظریفکار فرد، مدیرعامل پتروشیمی بندرامام در مسجد آن شرکت برگزار شد.

شاید در چنین وضعیت بحرانی و غم انگیزی، امام حسن(ع) نیز از پخش شیرینی و تبریک میلاد و خوشحالی برای میلادش، آن هم یک روز بعد از آن حادثه ناگوار و آن هم درست جایی که باید مراسم ترحیمی برای از دنیا رفتگان و مراسم دعایی برای بازماندگان برگزار میشد، دلخون شده باشد.

مسلما شادی کردن و پخش شیرینی کاری بود که اوج بی توجهی مدیریت ارشد این شرکت را نسبت به کارکنان حادثه دیده و خانواده های داغ دارشان نشان داد.

این خبر به سرعت در سراسر مجتمع پتروشیمی بندرامام پیچید و باعث ایجاد موجی از ناراحتی ها نسبت به مدیرعامل شرکت شد.

به نظر میرسد مسئولان برگزار کننده این جشن، فرمایش پیامبر اکرم(ص) را فراموش کرده اند که فرموده است: “کار کردن، در ردیف جهاد در راه خدا آمده است” و کسی که در جهاد در راه خدا کشته شود، شهید محسوب می شود.

شاید مسئولان برگزار کننده جشن میلاد امام حسن(ع) و در راس آن مدیر عامل شرکت، فراموش کرده اند که ما ایرانی ها برای شهیدان خود ارزش و احترام والایی قائلیم و برگزاری جشن یک روز پس از شهید شدن برخی از کاکنان و مجروح شدن عده ای دیگر، توهین و بی احترامی به همه مردم است.

شاید فراموش کرده اند که ما ایرانی ها در سالی که ماه محرم درست متقارن شد با عید نوروز، به احترام امام حسین(ع) و یارانش از برگزاری جشن نوروز خودداری کردیم و سفره های هفت سین خود را با روبان مشکی و خرما تزئین کردیم…

محمد حسین ظریفکار فرد، مدیرعامل شرکت پتروشیمی بندرامام، از همان هفته های ابتدایی ورود خود به پتروشیمی بندرامام به عنوان مدیرعامل این شرکت، به دلیل برخی سوء مدیریت ها و تصمیم های مدیریتی غیر کارشناسانه و متعصبانه، مورد انتقاد اکثریت کارکنان شرکت بود که بعد از حادثه کم سابقه آتش سوزی و رفتار ناشایست ایشان یک روز پس از آن حادثه، موجب شد موج انتقادات شدت بگیرد و اکثریت قریب به اتفاق کارکنان خواهان جایگزینی یک مدیرعامل جدید شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • bahar شايد ايشان از اين خبر در محل كارش خبر نداشته يا شايد ...
  • محمدرضا متن خبر میگه که خودش حضور داشته.
  • ali محمدرضا، bahar به کنایه این حرف رو زده و منظورش از "این خبر"، خبر آتش سوزی در پتروشیمی بوده !
  • حمید سلام من تعصبی نسبت به کسی ندارم و خودم از پرسنل شرکت بندر امام هستم.در مورد موضوعی که نوشتین بنظر من مقدار زیادی مسائل رو با هم قاطی کردید.ببینید بعد از این ماجرا کل پرسنل دچار افسردگی خاصی شدن که لازم بود حل بشه.در ضمن جشنی که شما میگید من بودم جشن نبود به اون معنا فقط یه یادآوری بود از تاریخ ولادت امام حسن مجتبی .لطفا طبق رسالت واقعی خودتون عمل کنید و جو رو خراب نکنید به نفع دشمن. چند نفر از کشته شده ها از دوستان نزدیک خود من بودند.
  • قنواتی آقای حمید اینکه پرسنل دچار افسردگی خاصی شدن، آیا دلیل خوبیه که برای اینکه جشن برگزار بشه و شیرینی پخش بشه ؟ مگه ما وقتی یکی از اعضای خانوادمون فوت میکنه روز بعدش میایم شیرینی پخش میکنیم و میلاد فلان امام رو جشن میگیرم که روحیه بقیه باز بشه ؟ اصلا اگر کسی ناراحت باشه و واقعا از ته دلش ناراحت باشه هیچوقت بعد از گذشت کمتر از 24 ساعت از اون حادثه دست و دلش به چنین کار احمقانه و مزحکی نمیره، ولی متاسفانه آقای ظریفکار شناخته شده است و همه پرسنل از سوءمدیریت و رفتارهای ریاکارانه ایشون باخبر هستند. به طوری که میدیران واحد ها و شرکتهای تابع رو بر اساس میزان بلندی ریش انتخاب میکنه ! ضمنا، به فرض اینکه حرف شما درست و قصد آقای ظریف از این تبریک عید، تغییر روحیه کارکنان بود، مگر چند نفر از 11 هزار پرسنل پتروشیمی بندر امام در مسجد حضور داشتند ؟ 100 نفر ؟ 200 نفر ؟ 300 نفر ؟ بیشتر که نبود. بود ؟ پس روحیه بقیه کارکنان چی ؟ روحیه خانواده هایی که عزیزاشون رو از دست دادند و یا عزیزاشون در بیمارستان هستند چی ؟ من مطمئنم که شما از نزدیکان شغلی یا فامیلی آقای ظریف هستید وگرنه هیچ انسان عاقل با انصاف و خداشناس و انسان دوستی از آقای ظریف دفاع نمیکنه، اونم با سابقه طویل سوء مدیریتی که تا گوش وزیر نفت هم رسیده و بعد هم این انفجار اخیر از خدا بترس
  • تنگاره شکایت کجا برم که دوست بر جفاست..... شاید اگر مدیرعامل بومی مبیود دلشان بیشتر بحال بازماندگان این مصیبت میسوخت ولی.....