راه‌اندازی ۵ مزرعه دریایی در هندیجان

خورنا: فرماندار هندیجان از راه‌اندازی ۵ مزرعه دریایی در آینده‌ای نزدیک در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از هندیجان، بهروز فرج‌الهی ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات صیادان هندیجانی که با حضور مدیرکل شیلات استان خوزستان و معاونان وی برگزار شد، اظهار کرد: هندیجان یکی از شهرهای جنوبی استان خوزستان است که به دلیل برخورداری از شرایط مطلوب و مستعد کشاورزی و صید و صیادی در این زمینه‌ها همواره خوش می‌درخشد.

وی افزود: این شهرستان با برخورداری از ۹۵ کیلومتر مرز آبی و ظرفیت‌های بالای صیادی، ۱۹۶ طرح مصوب شده کشاورزی را با سفر اخیر استاندار خوزستان در بخش دام، منابع طبیعی و شیلات به خود اختصاص داده است.

فرماندار هندیجان تصریح کرد: به‌زودی پنج مزرعه دریایی با ۱۵ قفس پرورش ماهی در سواحل این منطقه راه‌اندازی شده و بر این اساس اشتغالزایی مؤثری در شهرستان ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه اداره شیلان هندیجان و استان خوزستان همه تلاش خود را برای اجرای طرح‌های مصوب کشاورزی این منطقه می‌کنند، گفت: در این راستا شهروندان و متقاضیان علاقمند به طرح‌های کشاورزی و شیلات می‌توانند به فرمانداری مراجعه و برای دریافت تسهیلات در این زمینه معرفی‌نامه دریافت کنند.

فرج‌الهی خاطرنشان کرد: امیدواریم شهروندان نیز در این زمینه حمایت لازم را از طرح‌های مصوب شده انجام داده و در راستای رفع معضل بیکاری در شهرستان اقدام کنند.