احمدی‌نژاد: به طور مطلق هیچ برنامه‌ای و علاقه‌ای برای فعالیت‌های انتخاباتی ندارم/ به کار سیاسی معمول هم، نه علاقه و نه انگیزه‌ای دارم

خورنا -رئیس دولت نهم و دهم گفت: به این نتیجه رسیده‌ایم که در این مقطع از زمان به جز بازخوانی و تبیین اندیشه حاکم بر انقلاب که همان اندیشه امام راحل، اسلام ناب و حقیقت توحید و عدالت است، هیچ مسئولیت و تکلیف دیگری نداریم.

ضیافت افطار محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق چهارشنبه‌شب در ساختمان ولنجک برگزار شد.

در این مراسم علی نیکزاد، شمس‌الدین حسینی، غلامحسین الهام، عبدالرضا شیخ‌الاسلامی وزیر کار، مجتبی ثمره هاشمی، محمد شیخان، محمدرضا میرتاج‌الدینی، نسرین سلطان‌خواه، بهروز مرادی، محمدرضا فرزین، مرتضی تمدن و عباس امیری‌فر امام جماعت نهاد ریاست جمهوری و برخی دیگر از مدیران دولت سابق در این مراسم افطاری شرکت کرده‌اند.

وی در این مراسم بر اهمیت و ضرورت بازخوانی مجدد آرمانهای انقلاب و تبیین خط نورانی امام خمینی (ره) تاکید کرده و گفته است که بنده و جمعی از دوستان پس از یک بررسی دقیق به این نتیجه رسیده‌ایم که در این مقطع از زمان به جز بازخوانی و تبیین اندیشه حاکم بر انقلاب که همان اندیشه امام راحل، اسلام ناب و حقیقت توحید و عدالت است، هیچ مسئولیت و تکلیف دیگری نداریم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، متن کامل سخنان احمدی‌نژاد به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه والنصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه»

خدای بزرگ را سپاسگزارم که توفیق داد در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) لحظاتی را در خدمت شما عزیزان، یاران صمیمی و فداکار انقلاب اسلامی باشیم.

این میلاد عظیم را به همه شما، ملت ایران و عالم بشریت تبریک می‌گویم و از خدا می‌خواهم همه لطف و رحمت خودش را در این ماه مبارک به همه عالم و به همه انسانها عنایت کند و باز از خدا می‌خواهم که به همه ما توفیق بدهد که بتوانیم به طور کامل از همه لطف و رحمت الهی بهره‌مند بشویم.

از خدای بزرگ می‌خواهم برای شما عزیزان و ملت ایران و عالم انسانی بهترین سرنوشت را در شب‌های قدر رقم بزند و آن چیزی نیست جز تعجیل در ظهور امام عصر (ع) و استقرار حکومت جهانی توحید و عدالت که پیام آور و برپا کننده همه زیبایی‌ها و لطف خداست. ان‌شاءالله توحید و عدالت، محبت و کرامت، عزت و همبستگی و رفع غم‌ها، حزن‌ها، کدورت‌ها، تحقیرها، فقر، تبعیض و همه این‌ها در آن حکومت محقق خواهد شد و باز از خدا می‌خواهم که شما را از بهترین یاران امام عصر (ع) قرار بدهد.

در جمع دوستان قدیمی و همکاران عزیز نکته‌ای را کوتاه عرض می‌کنم:

البته اکثر شما می‌دانید که ما اینجا سرگرم چه کاری و دنبال چه برنامه‎هایی هستیم. بعضی دوستان اطلاع نداشتند و خواستند توضیح بدهیم تا همه بدانند. عده‌ای از دوستان در اینجا از سراسر کشور در حال برنامه‌ریزی برای تبیین آرمانهای انقلاب اسلامی و بازخوانی مجدد خط امام راحل (ره) هستند. البته شما می‌دانید که فشار بر جمع ما برای حضور در برنامه‌های سیاسی مثل انتخابات مجلس و دولت و چه و چه زیاد است. من می‎خواهم خدمت آن دسته از عزیزانی که اطلاع ندارند عرض کنم که ما در اینجا به طور مطلق هیچ برنامه‌ای و علاقه‌ای برای فعالیت‌های انتخاباتی نداریم.

ما و جمعی از دوستان، بر اساس یک بررسی دقیق به این نتیجه رسیده‌ایم که مهمترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم، بازخوانی خط نورانی امام خمینی (ره) است. خوشبختانه مقام معظم رهبری در سالگرد امام راحل، این امر مهم را مورد تاکید قرار دادند و اعلام کردند که همه باید به آن توجه کنند.

بحث هم خیلی روشن است. ما هرچه داریم محصول یک انقلاب است. هر دستاوردی که داریم، از ناحیه انقلاب اسلامی به دست آمده است. اندیشه حاکم بر انقلاب، همان اندیشه امام راحل یعنی همان اسلام ناب و همان حقیقت توحید و عدالت است. امروز دشمنان از همه جهات بسیج شده‌اند تا نام، یاد و راه امام و اندیشه‌های امام را به محاق ببرند. کسانی که اهل تحلیل و بررسی جریانات فکری و تبلیغی در دنیا هستند، به خوبی متوجه این نکته هستند که تمرکز تبلیغات خبیثانه دشمنان بشریت بر محو نام و راه امام قرار گرفته است. روشن هم هست. طبیعی است که اگر خدای ناکرده آنها موفق شوند روزی نام و یاد و راه امام را حذف یا از صحنه اندیشه و باورهای ملت ایران و سایر ملت‌ها خارج کنند ما دیگر چیزی نداریم و پشتوانه‌ای نداریم و حتی نظام پرقدرت جمهوری اسلامی ایران، نقطه اتکایی ندارد. ما هرچه داریم از ناحیه خط امام است و رهبر عزیزمان به درستی روز چهاردهم خرداد تاکید کردند و خودشان تبیین را شروع کردند و حتی واژه بازخوانی را بکار بردند و گفتند که این کار اساسی باید ادامه پیدا کند.

اهمیت این کار هم روشن است، برای اینکه افراد گوناگون و جریانهای مختلف در داخل و خارج به نام امام و اسلام و البته بسیاری از آنها در نقطه مقابل اسلام، امام و توحید و عدالت فعالیت می‎کنند و ما بر این باوریم که مهمتر از بازخوانی دوباره آرمانهای انقلاب و خود انقلاب و خط امام هیچ کاری نیست و مهمتر از آن، کار دیگری نداریم. هر چه هست محصول این است. بنابراین کارگروههایی، شامل کارگروه اندیشه، رسانه، تجزیه و تحلیل و کارگروه استانها تشکیل شده است. در استانها یک سازماندهی دارد انجام می‌گیرد، فقط با هدف بازخوانی خط امام ، تببین آرمانها و مبانی انقلاب اسلامی و باورهای نابی است که پایه خیزش ملت ایران و حرکت انقلاب اسلامی بوده و ان‌شاء‌الله در آینده، پایه خیزش همه ملت ها و برپایی حکومت جهانی توحید و عدالت خواهد شد.

متاسفانه در رسانه‎ها، حرف‌های دروغ و بی‎پایه و اساس زیاد می‎زنند. در رابطه با ما ظاهرا فعلا «رفع القلم» است. ظاهرا همه آزادند که هرچه می‎خواهند از دروغ و تهمت و افترا علیه دولت‎های نهم و دهم و اینجانب و دوستانم بگویند، بنویسند و منتشر کنند. خبرهای جعلی را در بولتن‎ها، سایت‌ها و روزنامه‎ها منتشر می‎کنند و حتی به داستان سرایی می‎پردازند. یکی از دوستان امروز متن مفصلی را از یک روزنامه نقل کرد که از صفر تا صد آن کاملا ساختگی بود. ابتدا خبرهای دروغ را منتشر می‌کنند و سپس برپایه القائات سوء، در باره آنها به داستان‌سرایی می پردازند. این وضعیت خیلی بدی است که برای مواجهه با آن و پاسخ به دروغ پردازیها، نیاز به استخدام دهها کارمند است تا تمام این رسانه ها را رصد کرده و هر روز مطالب آنها را تکذیب نمایند و آنها هم حتی تکذیبیه ها را منتشر نکنند! و البته ما هزینه انجام این کار را نداریم.

در مورد تبیین آرمانهای انقلاب اسلامی و خط امام، من خدمت مقام معظم رهبری برنامه را عرض کرده‌ام و تشریح نمودم و ایشان هم بزرگواری فرمودند و راهنمایی و سفارش و تاکید کردند. کار ما در اینجا فقط تبیین مجدد و بازخوانی آرمانها و مبانی انقلاب و خط امام و آن وظایفی است که انسان در مقابل ارزشهای الهی بر عهده دارد.

به کار سیاسی معمول هم، نه علاقه و نه انگیزه‌ای داریم. جلساتی که در اینجا برگزار می‌شود، همانطور که گفتم در زمینه بازخوانی خط امام، مبانی انقلاب، آرمانها و ارزشهای انقلاب است. مطلق راجع به مسائل دیگر اینجا بحثی نیست. البته شما من را می‌شناسید. اگر تصمیم یا تکلیفی داشتم که کاری را انجام دهم، در آن صورت خودم صراحتا به ملت اعلام می‌کردم. بنده با سیاسی‌کاری‌هایی که معمولا در گروه‌های سیاسی مطرح است میانه‌ای ندارم، اما تشخیص بنده و جمعی از دوستانمان این است که مهم‌ترین کار برای ما الان بازخوانی خط امام است. مشغول همین کار هستیم و هر کس بخواهد در این برنامه مشارکت کند، قدمش روی چشم ماست. تشریف بیاورید اینجا برنامه‌هایی تدوین شده است ، نظر می دهید و با مشارکت هم ان‌شاء الله کارها را جلو خواهیم برد.

من مجددا از همه شما بزرگان، عزیزان، خانم‌ها و آقایان، کوچکترها و بزرگترها که بزرگواری کردید و دعوت برادران کوچک خودتان را پذیرفتید و در این مجلس که به نام مبارک امام حسن مجتبی(ع) برقرار شده شرکت کردید، صمیمانه تشکر می‌کنم و عزت و موفقیت همه شما عزیزان را از خدای متعال مسالت دارم.