رشد ۷ درصدی پروازهای داخلی فرودگاه آبادان

به گزارش خورنا به نقل از فارس، کاظم نداف‌پور اظهار داشت: طرح‌ها و پروژه‌های متعددی در فرودگاه بین‌المللی این شهرستان در حال اجراست.
وی افزود: در ماه‌های اخیر با توجه به آغاز فصل تابستان و افزایش سفرهای هوایی، به منظور ایجاد شرایط مطلوب برای پرسنل حفاظت اطلاعات هواپیمایی و تسهیل در خدمات‌رسانی به مسافران و کاهش ایستایی، دستگاه کاهش ایستایی در فرودگاه آبادان نصب و راه‌اندازی شد.
رئیس فرودگاه بین‌المللی آبادان خاطرنشان کرد: این پروژه با اعتبار ۲۰ میلیون تومانی به مرحله بهره‌برداری رسید که از محل اعتبارات داخلی فرودگاه هزینه شده بود.
وی با اشاره به راه‌اندازی سیستم کمک ناوبری D.VOR/DME در محدوده فرودگاه بین المللی، ادامه داد: اجرای این پروژه تاکنون با پیشرفت مطلوبی همراه بود که امیدواریم براساس برنامه‌ زمان‌بندی شده محقق شود.
نداف‌پور تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته تعداد پروازهای داخلی فرودگاه آبادان نسب به گذشته رشد چشمگیری داشته است.
وی اضافه کرد: تعداد پروازهای داخلی فرودگاه بین‌المللی آبادان در مدت مشابه سال ۸۹ یک هزار و ۳۴۱ پرواز بود که در سال جاری با هفت درصد افزایش به یک هزار و ۴۴۷ پرواز رسیده است.
وی همچنین گفت: از آغاز امسال تاکنون تعداد ۱۸۰ هزار و ۷۳۵ نفر از فرودگاه آبادان جابه جا شدند که نسبت به رقم ۱۷۷ هزار و ۵۴ نفر سال گذشته دو درصد افزایش نشان می‌دهد.
رئیس فرودگاه بین‌المللی آبادان ادامه داد: همچنان مسئله بازسازی و بهسازی سالن فرودگاه بین‌المللی این شهرستان در راستای ارتقای سطح پروازها ضروری است.
به گفته وی در راستای بهسازی سالن فرودگاه تاکنون رایزنی‌ها و مکاتبات متعددی انجام شده اما متاسفانه هنوز اقدام عملی در این زمینه انجام نشده است.
رئیس فرودگاه بین‌المللی آبادان در پایان افزود: امیدواریم تأمین اعتبار موردنیاز برای بازسازی و بهسازی سالن فرودگاه آبادان توسط نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی پیگیری شود.