یک انتقاد، یک جوابیه و تقاضایی که ما از شما داریم

خورنا: شاید برای یک پایگاه خبری یک انتقاد سازنده و درست از صدها پیام تعریف و تمجید سازنده تر و شیرین تر باشد، چرا که تعریف و تمجیدها باعث عدم پیشرفت و انتقادات سازنده و به جا باعث پیشرفت های بزرگ میشود.

امروز پیامی دریافت کردیم که یک انتقاد کوچک را شامل میشد. انتقادی که هم صحیح بود و هم صحیح نبود. صحیح بود زیرا حرف ایشان درست و منطقی بود. و صحیح نبود زیرا انتظاری که ایشان از ما داشتند و مورد انتقادشان بود دقیقا همان موضوعی است که اصل و اساس پایگاه خبری خورنا بر آن نهاده شده است.

متن پیام این دوست این بود: با سلام. از اینکه در تلاش هستید خبرهای به روز در سایت خود قرار دهید خوشحال نباشید. اگر واقعا رسالت خبری دارید خبرهای روز را انتشار دهید. خبرهایی که مردم از وجود آنها مطلع نیستند. شما روابط عمومی ادارات یا پتروشیمی ها هستید یا یک پایگاه خبری؟ اگر واقعا پایگاه خبری هستید رسالت خودتان را نشر دهید نه خبرهایی که هیچ کسی آنها را دنبال نمی کند. کمی از وضعیت بد بندر ماهشهر، چمران، بندر امام بنویسید…بدرود

ضمن تشکر مجدد از پیام این دوست، باید نکاتی را متذکر شویم:

۱- یک پایگاه خبری کامل و جامع باید کلیه اخبار مورد نظر همه اقشار جامعه را پوشش دهد. از جمله خبرهای استخدامی، خبرهای انتقادی، گزارش کار ادارات، میزان پیشرفت پروژه ها، نرخ فلزات و ارزها و… باید این نکته را در نظر داشت که همه مردم صرفا به دنبال فهمیدن مشکلات شهرشان نیستند و خبرهای دیگری هم نیاز دارند.

۲- کمبود خبرنگار در منطقه باعث میشود که ما نتوانیم به درستی و به صورت کامل و جامع مشکلات مردم و شهر را پوشش دهیم، لذا خواه ناخواه مجبور هستیم اولویت خود را پوشش خبرهای رسمی تر قرار دهیم زیرا در صورت عدم پوشش ارزش خبری موضوع از بین میرود. اما ارزش خبری مشکلات مردم هیچگاه از بین نمیرود…

۳- از مهمترین دلایل قرار دادن راه های مختلف برای برقراری ارتباط با پایگاه خبری خورنا این بود که مردم مشکلات خود را در قالب پیامک، ایمیل و یا فرم تماس با ما برای ما ارسال کنند و در کوتاه ترین زمان ممکن آن را در پایگاه خبری خورنا با عنوان “حرف شما” قرار دهیم. همانکاری که که تا بحال هم کرده ایم.

۴- انصاف را کنار نگذاریم. پایگاه خبری خورنا تابحال اخبار انتقادی بسیار زیادی را نشر داده و همیشه دغدغه ی اصلی اش مشکلات مردم بوده است. از گزارش تصویری در مورد وضعیت کوچه و خیابانهای ناحیه صنعتی گرفته تا عدم تبدیل فرودگاه ماهشهر به فرودگاه بین المللی که مصوب هیئت دولت در سال ۱۳۸۳ بوده است. یا کند بودن پیشرفت پروژه خور ماهشهر یا توقف پروژه ایستگاه راه آهن ماهشهر یا انتقاد از شرکت عملیات غیر صنتعی در ماه محرم سال گذشته یا انتقاد از شهر هندیجان که هنوز یک استخر ندارد و همچنان رودخانه اش کشته میگیرد یا آخرین خبر انتقادی که اتفاقا “حرف شما” هم بود انتقاد از وضعیت خاک برداری در بندر امام بود. و ده ها خبر انتقادی دیگر که میتوانید آنها را با جست وجویی در این پایگاه مشاهده کنید.

۵- با این حال، پایگاه خبری خورنا از کلیه کسانی که دغدغه و مشکلی در شهر و محل سکونت خود دارند تقاضا میکند مشکلات خودشان را برای این پایگاه ارسال کنند تا در کوتاه ترین زمان ممکن منتشر شود و به سمع و نظر مسئولان شهری برسد.

قبلا از همکاری شما سپاسگزاریم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ناشناس سپاس از لطف شما از اینکه در جوابیه خودتان شرح پاره ای از مشکلات خودتان را عرض کردید تشکر می کنیم. بنده ساکن ممکو هستم.ولی اگر مطلع باشید قطعی متوالی های برق شهر چمران دغدغه اصلی این مردم شده است.و شاهد بودیم که در هفته اخیر سه روز مردم از برق محروم بودند. علی کل حال شما که خبرهای درگوشی زیادی را می شنوید. از طریق ارتباط ها و لینک ها شما با... به نظرم اگر چیزی شبیه ذره بین و یا خبرنگار بی نام این خبرها رو منتشر کنید فکر کنم این پایگاه خبری یکی از پر طرفدارا ترین سایت های شهر شود. شاد باشید و سبز
  • حاج باقراحمديان بسمه تعالي شأن عزيز در امريكايش هم در شهرهاي مهمش چندين روز برق رفت وچند ضررهايي كه تجار بزرگ ارز وسهام كه نكردن ولي صدايي إز كسي در نيامد!!؟؟چرا چون دلخواه كسي نبوده ونسيت وماها بأيد دولت را بخاطر اينگونه عملي ما چيز بباد انتقاد نگيريم وكمكش كنيم شاد باشي