۵۳ هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال جاری در خوزستان افتتاح میشود

خورنا: رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان خوزستان از افتتاح بیش از ۵۳ هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال جاری در استان خبر داد.

نصراله دهقان در گفتگو با مهر اظهار کرد: این تعداد واحد مسکن مهر شامل ۳۷ هزار واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر، ۱۰ هزار واحد در شهرهای جدید و شش هزار واحد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر است.

وی با بیان اینکه در مسکن روستایی نیز روند مناسبی در حال اجرا شدن است، افزود: با توجه به تاکید استاندار خوزستان، این واحدها در حال حاضر مراحل احداث و ساخت را می گذراند و براساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسند.

دهقان در تشریح وضعیت واحدهای مسکن مهر اظهار کرد: از ابتدای برنامه تاکنون ساخت ۹۰ هزارواحد مسکن مهر در استان شروع شده که از این تعداد هشت هزار واحد مختص شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، ۱۲ هزار واحد در شهرهای جدید و بیش از ۷۰ هزار واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر ساخته می شوند.

وی با بیان اینکه تا کنون در سه مقطع زمانی تعدادی از واحدهای مسکن مهر افتتاح شده اند، گفت: در اسفند ماه سال ۸۹ و ۹۰ و همچنین اردیبهشت ماه امسال در مجموع بیش از ۲۰ هزار واحد مسکن مهر در استان خوزستان به بهره برداری رسید.

رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان خوزستان تصریح کرد: درحال حاضر مشکلی در روند اجرای مسکن مهر وجود ندارد و همزمان با ساخت وساز واحدها، شرکتهای خدماتی نیز برای تامین آب، برق و گاز مشکلی ندارند و زیرساختها نیز در حال انجام است.

وی با اشاره به نقش متقاضیان در بهره برداری از واحدها تصریح کرد: با توجه به ضرورت تامین آورده از سوی متقاضیان و همکاری تعاونیها، بخشی از تحقق بهره برداری از واحدها به آنان برمی گردد و لازم است در این راستا تلاش و نسبت به تامین سهم آورده اقدام کنند.

دهقان با بیان اینکه تسهیلات بانکی ۲۵ میلیون تومان است، که به تناسب پیشرفت واحدها تخصیص داده می شود، تصریح کرد: برنامه ای برای افزایش تسهیلات وجود ندارد.

وی سهم آورده متقاضیان در استان خوزستان را به طور متوسط ۱۲ میلیون تومان اعلام کرد.