رئیس مجلس: شهرستان کارون دچار مشکلات و محرومیت های زیادی است

خورنا  رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با مسوولان شهرستان کارون به نقش این شهرستان در تربیت نیروهای انقلابی و ارزشی اشاره کرد و گفت: مردم شهرستان کارون دروازه بانان مومن جمهوری اسلامی ایران هستند.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، علی لاریجانی عصر سه شنبه در دیدار با مسئولان شهرستان کارون با اشاره به مشکلات موجود در این شهرستان گفت: در حال حاضر شهرستان کارون دچار مشکلات و محرومیت های زیادی است که لازم است در ابعاد مختلف به این جمعیت محروم و مومن توجه شود.
وی افزود: با وجود تمام مشکلات، مردم این شهرستان شرایط سخت اقتصادی کشور را درک می کنند، اما ما اینجا جمع شده ایم تا با حضور شما مشکلات مطرح شود و در رفع آنها به یکدیگر کمک کنیم.
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بودجه سال آینده نیز توجه خاصی به این امر خواهیم داشت، افزود: از طریق سید شریف حسینی که نماینده ای فعال و عضو هیات رییسه مجلس و پیگیر مسائل حوزه انتخابیه خود است در این زمینه اقدام خواهیم کرد تا شاهد رفع مشکلات این منطقه باشیم.
لاریجانی با بیان اینکه حرکت جهادی و همراه با شهادت در شهرستان کارون زنده و پویاست که ارزش بزرگی به شمار می رود، ادامه داد: سردار تقوی، شخصیتی مبارز، نترس، شجاع و افتاده بود که نمونه ای از تربیت اسلامی این شهرستان به شمار می رود.
وی با بیان اینکه سردار شهید تقوی در دفاع از حریم ولایت و در مقابل جریان تروریستی وحشی توانست قدم های استواری بردارد، توضیح داد: این امر نشان می دهد که منطقه شما افراد فهیم، شجاع و انقلابی تربیت می کند و قدر و منزلت آنها در سطح ملی ارزشمند است.
سید شریف حسینی نماینده مردم اهواز نیز در این نشست با بیان اینکه بعد از اعلام جدایی شهرستان کارون از اهواز، این شهرستان ازرشد و توسعه قابل توجهی برخوردار نشده است، گفت: مشکلات فرهنگی این منطقه، از جمله موارد مهمی است که باید به آن توجه شود و با توجه به جمعیت زیاد این منطقه، توقعات از مسئولان بالاست و لازم است به این مسائل رسیدگی شود.
در ادامه این دیدار، امام جمعه این شهرستان با بیان اینکه شهرستان کارون یکی از اقطاب برنامه های مذهبی کشور است، توضیح داد: مراسم اربعین و برنامه های دهه غدیر از مهمترین برنامه هایی است که با حضور هزاران نفر برگزار می شود. با این وجود مسائل مربوط به بخش فرهنگی و تکمیل مصلای این منطقه از جمله مواردی است که باید در بودجه مورد توجه قرار گیرد.
همچنین فرمانداران شهرستان نیز با اشاره به مشکلات موجود در آن تصریح کرد: مشکلات مربوط به فاضلاب، آب شرب، مسائل بهداشتی و درمانی و موضوعات مربوط به آموزش و پرورش از جمله مشکلات مردم این شهرستان است که باید به طور جدی مورد رسیدگی قرار گیرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • کارونیم از تاریخ خبر تا کنون ۱۸ روز باقی می ماند تا بشود یکــــــــــــــــــــسال!!!!!!!!!!!!!!با اشاره به مطالب فوق هیچگونه تغییر بجز رقابت در صندلی های ریاست مشاهده و ملموس نشده. خورنا.سپاااااااااااااس