ضرورت معرفی ظرفیت‌های دزفول در سطح ملی/ لزوم تقویت کتابخانه‌های مدارس دزفول

خورنا حبیب‌الله آصفی پیش از ظهر امروز در دهمین جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان که با حضور مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان، معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش، اعضای شورای آموزش و پرورش دزفول و سردشت در سالن جلسات فرمانداری ویژه شهرستان دزفول برگزار شد با تأکید بر فعالیت‌های مؤثر کانون پرورش فکری، از مدیران و مسئولان آموزش و پرورش خواست زمینه مشارکت بیشتر مدارس را با این مراکز فرهنگی و هنری را فراهم کنند.

وی همچنین به توانایی‌ها و پتانسیل خوب در کانون اشاره کرد و افزود: در کانون فعالیت‌های بسیار جذاب و متنوعی به شکلی غیرمستقیم و در راستای تعلیم تربیت اسلامی انجام می‌شود که باید با برنامه‌ریزی‌های دقیق دانش آموزان بیشتری را در استفاده از این فعالیت‌ها بهره‌مند سازیم.

فرماندار ویژه دزفول با اشاره به اهمیت فرهنگ مطالعه، به فعالیت‌های ترویج کتاب‌خوانی در مراکز کانون پرداخت و از مسئولان آموزش و پرورش دزفول و سردشت خواست دانش آموزان را در این فعالیت‌های ترویجی مشارکت دهند.

معاون استاندار خوزستان در ادامه به وجود کتاب‌های خوب در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اشاره کرد و از شرکت‌کنندگان در جلسه شورای آموزش و پرورش دزفول و سردشت خواست با همکاری کانون کتابخانه‌های مدارس به کتاب‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مجهز شوند.

مدارس مشارکتی گامی در راستای حضور بیشتر بخش خصوصی در امر آموزش و پرورش است و باید تلاش کرد تا مدارس مشارکتی در شهرستان دزفول گسترش یابد.

وی در خصوص گسترش فعالیت‌های پژوهشی در مدارس افزود: به منظور گسترش فعالیت‌های پژوهشی در مدارس باید تلاش کرد تا روحیه مطالبه گری دانش آموزان تقویت شود.

فرماندار ویژه دزفول از دستگاه‌های اجرایی خواست از دستاوردهای تحقیقاتی و پژوهشی در اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها استفاده کنند.

آصفی تصریح کرد: دزفول در زمینه پژوهش دارای قابلیت‌های خوبی است که باید تلاش کرد این ظرفیت‌ها در سطح ملی مطرح و معرفی شود.
لزوم تقویت کتابخانه‌های مدارس دزفول

غلامرضا نصرالله‌پور ظهر نیز امروز در دهمین جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان گزارشی پیرامون مشکلات موجود در کتابخانه‌های مدارس شهر و روستا ارائه کرد و در ادامه خواستار تقویت و رسیدگی بیشتر به کتابخانه‌های مدارس شهر و روستا شد.

اقدامات صورت گرفته‌شده جهت هفته‌ بزرگداشت مقام معلم، بیان برنامه‌های پرورشی و تربیت‌بدنی که در ایام دهه‌فجر و سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سطح مدارس انجام خواهد شد و ارائه گزارشی از عملکرد شورای آموزش و پرورش دزفول در سال‌های ۹۲ و ۹۳ دیگر برنامه‌های این نشست بود که توسط مسئولان بخش‌های مختلف آموزش و پرورش ارائه شد.

همچنین در این جلسه کارشناس فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اکثریت آرا به‌ عنوان عضو شورای آموزش و پرورش شهرستان دزفول و سردشت منصوب شد
فارس

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *