کلنگ زنی آلومینیوم مسجدسلیمان قبل از مقتدایی انجام نگرفته بود

خورنا مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان در گفتگوی اختصاصی با شوشان با تکذیب خبر هرگونه کلنگ زنی کارخانه آلومینیوم مسجدسلیمان در دولت گذشته بیان داشت: مراسم کلنگ زنی این کارخانه که در هفته گذشته با حضور استاندار خوزستان و دیگر مسئولان استان برگزار شد پیش از این سابقه نداشته است و این مراسم برای نخستین بار صورت گرفته بود.

اخلاق محمدیان با انتقاد  از اخبار منتشره در فضای مجازی در خصوص کلنگ زنی دوباره کارخانه آلومینیوم مسجدسلیمان در دولت های گذشته عنوان داشت: اینجانب در آن مقطع مسئولیت معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت شهرک های صنعتی استان خوزستان را برعهده داشتم و در جریان جزییات آن قرار داشتم.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان به بیان جزییات این موضوع پرداخت و افزود: در دولت گذشته طی صورت جلسه ای که با حضور استاندار وقت خوزستان و دیگر مسئولان ذیربط تصمیم گرفته شده بود که با توجه به تصویب هم زمان احداث کارخانه آلومینیوم و ایجاد یک شهرک صنعتی در شهرستان مسجدسلیمان، در سفرهای استانی دولت شرکت شهرک های صنعتی خوزستان با هماهنگی لازم با مسئولان وقت استان اقدام به تملک زمین جهت احداث کارخانه آلومینیوم در این شهرستان نماید.
محمدیان افزود:  به جهت تسریع در اجرایی نمودن مصوبات سفر هیات دولت به استان خوزستان  اقدام به تملک زمین در منطقه زیلایی مسجدسلیمان در جوار کارخانه پتروشیمی که از دهه هفتاد زمینی به مساحت ۵۰ هکتار جهت احداث کارخانه تملک کرده بود اقدام به خرید و تملک زمین به مقدار ۳۹۷ هکتار از دو بخش اراضی منابع ملی و کشاورزی نمودند.
 مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان اضافه کرد: در همان مقطع زمانی (۱۳۸۷) شرکت شهرک های صنعتی خوزستان برای تحویل زمین به شرکت آلومینیوم مسجدسلیمان اعلام آمادگی کرد که مسئولان وقت شرکت آلومینیوم از تحویل گرفتن زمین خودداری نمودند.
محمدیان تصریح کرد: در اواخر سال ۱۳۹۲ با پیگیری های مستمر دکتر مقتدایی استاندار خوزستان موضوع تحویل زمین به کارخانه آلومینیوم جهت احداث این کارخانه به نتیجه رسید که در هفته گذشته شاهد برگزاری مراسم کلنگ زنی این کارخانه برای نخستین بار بودیم و  رسما عملیات اجرایی آن آغاز شد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان ادامه داد: شهرک صنعتی شماره دو مسجدسلیمان  به مساحت ۸۱۲ هکتار جهت استقرار دو کارخانه پتروشیمی و آلومینیوم تعیین گردیده که به شرکت های مذکور و صنایع پایین دستی واگذار خواهد شد.
محمدیان  در خصوص تصویر منتشر شده در فضای مجازی عنوان داشت: این تصویر مربوط به مراسم کلنگ زنی کارخانه پتروشیمی مسجدسلیمان بوده است و حضور مدیرعامل پتروشیمی در آن تصویر موید این موضوع است.
شوشان