پزشکان و موسسات دارویی و درمانی نمونه خوزستان تجلیل شدند

خورنا در این آیین دکترˈ اسماعیل ایدنیˈ رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ، اجرای طرح ملی تحول نظام سلامت در دولت تدبیر و امید را موفقیت آمیز توصیف کرد و گفت: در سال های گذشته بخش سلامت در اولویت های پانزدهم دولت قرار داشت ولی هم اکنون در اولویت سوم قرار گرفته است که نشان از اهتمام جدی دولت در سامان بخشی به سلامت مردم است.

وی گفت:همه ارکان نظام اسلامی ، در اجرای طرح تحول نظام سلامت متفق القول هستند و در سال آینده نیز این طرح با قوت بیشتر و کیفیت مناسب تر ادامه خواهد یافت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در ادامه گفت: هدف اجرای طرح تحول نظام سلامت بهبود بخشیدن شاخص های سلامت جامعه است که در نهایت به افزایش امید به زندگی منجر خواهد شد که پرداخت از جیب مردم در بخش سلامت و درمان در حد پنج تا درصد کاهش یافته است که این موضوع نقطه عطفی در تاریخ نظام سلامت در کشور می باشد.

دکتر ایدنی افزود: هم اکنون که این طرح ملی در حال اجراست باید بتوانیم کیفیت خدمات به مردم و رضایت مندی آنان را بالا ببریم تا این طرح به هدف غایی خود برسد و در این راه جامعه پزشکی نقش اول را در موفقیت کامل این طرح دارد.

مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان نیز در این آیین گفت: با وجود محدودیت های اعتباری ، دولت تدبیر و امید طرح نظام سلامت را امسال به بهترین نحو اجرا کرد که این مساله با تشویق سازمان بهداشت جهانی همراه بوده است.

دکتر ˈداریوش پناهی زادهˈ با اشاره به سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در بخش سلامت و بهداشت گفت: در این راستا دولت با تمام توان و با تخصیص اعتبارات مناسب وارد اجرای طرح نظام سلامت شد و تاکنون هشت میلیون نفر که زیر پوشش هیچ بیمه ای قرار نداشتند زیر پوشش بیمه سلامت قرار داده که این کار بسیار بزرگی است.

وی هماهنگی جامعه پزشکی با طرح نظام سلامت را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: همه بررسی ها نشان می دهد که رضایت مندی مردم و پزشکان از طرح ملی تحول نظام سلامت در حد بالا و قابل قبولی بوده است.

دکتر پناهی زاده از نقش برجسته دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت گفت: این طرح در خوزستان با موفقیت همراه بوده و اگر این همراهی ، همدلی و عزم ملی برای اجرای این طرح شکل نمی گرفت ضریب موفقیت در این طرح بسیار پایین بود.

دکتر ˈشاهرخ جابرزادهˈ مدیر کل بیمه سلامت خوزستان نیز در سخنانی ضمن تقدیر از جامعه پزشکی و بیمارستان های دولتی خوزستان در همراهی با طرح تحول نظام سلامت گفت: خوشبختانه دولت در لایحه بودجه سال ۱۳۹۴حدود ۴۰هزار میلیارد تومان برای طرح بیمه سلامت در نظر گرفته که در مقایسه با امسال یک رشد ۶۰درصدی را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه جمعیت ۲۴میلیونی روستایی کشور زیرپوشش بیمه همگانی قرار گرفته است و جامعه شهری نیز از پوشش ۱۰۰درصدی برخوردار است افزود: همه باید تلاش کنیم در سال آینده طرح تحول با کیفیت و سطح خدمات دهی بالاتری در خوزستان پیگیری و عملیاتی شود که دست یابی به اهداف طرح مشارکت و همت جامعه پزشکی را می طلبد.

وی پیش بینی کرد از سال آینده پرداختی از جیب مردم در بخش درمان و سلامت به کمتر از پنج درصد برسد.

پایان بخش این آیین اهدا لوح سپاس و هدایا به ۶۵نفر از پزشکان ، دندانپزشکان طرف قرارداد سازمان های بیمه گر تامین اجتماعی ، بیمه سلامت ، کمیته امداد امام(ره)، بیمارستان ها ، داروسازان و موسسات پاراکلینیک نمونه که در مناطق مختلف خوزستان خدمت می کنند بود.